2021 Yılı İçerisinde Altın Fiyatları Ne Olacak?

2021 Yılı İçerisinde Altın Fiyatları Ne Olacak?

Altın özellikle geçtiğimiz son birkaç yıl içerisinde sürekli kazandıran yapısı ile yatırımcıların göz bebeği durumunda. Üstelik yapılan bazı haberlere göre bundan önceki yıllara göre altın 2021 yılında çıkışa geçecek.

A+A-

Yıl içerisinde inişler çıkışlar yaşasa da uzmanlar altın fiyatlarının 2021 yılında zirve yapacağını düşünüyor. Yusuf Topçu yazmış olduğu bir köşe yazısında “2021 altının yılı olacak” ifadelerini kullandı. Takipçilerinden bunun üzerine altın ve coin hakkında sorular sosyal medya hesaplarına sıkça soruldu.

Altın Fiyatlarındaki Artış ve Azalış

Genelde halk gözünde altının hiçbir zaman kaybetmeyeceği düşünülse de yatırımcılar sadece bunu aramıyor. Yatırım yapmak isteyen insanlar o işten iyi bir gelir elde etmek istiyorlar. Bu da son zamanlarda coin yatırımlarını daha da arttırmış durumda. Fakat yapılan son haberler altına da ilgili tekrardan çekti. Altın sizce de 2021 yılı içerisinde altın yılını yaşayabilecek mi? Yoksa coin yatırımlarına devam mı etmeliyiz?

Altın Fiyatları

Altın fiyatları çok kısa sürede değişkenlik gösterse de 18 Şubat 2021 tarihinde fiyatlar bu şekilde: ( Fiyatlandırmalar İstanbul Kapalıçarşı’ya göre yapılmıştır. )

  • 24 ayar külçe altının gramı 454 TL,
  • Cumhuriyet Ata lira 3011 TL,
  • 22 ayar bileziğin gramı 418 TL,
  • Tam altın 2943 TL,
  • Yarım altın 1461 TL,
  • Çeyrek altın 731 TL

olarak vatandaşa satılmıştır. Vatandaşlar altının düşüp artma durumunu merakla araştırıyor. Uzmanlara göre 2021 altının yılı olacak...