2022 Resmi Tatil Günleri Açıklandı! 2022 Yılında Kurban ve Ramazan Bayramı Kaç Gün?

2022 Resmi Tatil Günleri Açıklandı! 2022 Yılında Kurban ve Ramazan Bayramı Kaç Gün?

2022 yılı milli ve dini bayramlar hangi günlerde olacak? Tatil olarak sayılan bayramlar hangileri? Yeni yılla beraber takvim tarihlerinde de değişim yaşanacak. İşte 2022 takvimine göre kamu çalışanları başta olmak üzere özel sektör çalışanlarının da tatil yapabileceği o bayram günleri...

A+A-

2022 yılına birkaç ay kaldı. Pek çok vatandaş, resmi bayramlarla beraber kaç gün tatil hakkı elde edileceğini soruyor. Özellikle de devlete bağlı çalışan kişilerin bu haktan yararlandığı bilinmekte. Ayrıca özel sektörde de yaygın bir şekilde resmi tatillerde çalışanlar tatil yapmakta. O gün çalışmadıkları için bayramların kaç gün süreceklerini merak ediyorlar. Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı'nın yanı sıra milli bayramlar da merak ediliyor.

2022 Yılı Dini Bayramlar

Ramazan Bayramı'nın 2 Mayıs'tan başlayarak 4 Mayıs'a kadar süreceği açıklandı. Ramazan Bayramı toplamda 3 gün sürecek. Kurban Bayramı'nın ise 4 gün süreceği belirtildi. 8 Temmuz'da Arifesi olarak Kurban Bayramı'nın 9, 10, 11 ve 12 Temmuz tarihlerinde bayram olacağı belirtildi.

2022 Yılı Milli Bayramlar

Milli Bayramlar arasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 15 Temmuz Demokrasi Bayramı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 30 Ağustos  Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bulunuyor. Ayrıca 1 Ocak Yılbaşı olduğu için resmi kurumlarda tatil ilan edilmektedir. Kamu çalışanlarının önemli kısmı tatil yapıyorken, özel sektörde ise tatil günleri değişken olabilmektedir.