4/D Çalışanlarına Müjde Var! Maaş Zam Farkı Belli Oldu

4/D Çalışanlarına Müjde Var! Maaş Zam Farkı Belli Oldu

Bilindiği üzerinde ülkemizde çok sayıda çalışan 4/D statüsünde çalışıyor. Bu çalışanlar kadrolu olarak görev alan taşeronlar olarak da tanımlanıyor. Bu arada kadrolu taşeronlarla ilgili önemli bir müjdenin geldiği ifade ediliyor! Kamu alanında çalışan 4/D çalışanları için müjdeli bir haber geldi! İşte bu haberin ayrıntıları!

A+A-

Yol – İş Sendikası tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre 4/D statüsünde çalışanların maaşlarına zam gelecek! Kamu alanında çalışan ve kadrolu taşeron olarak tanımlanan çalışanlar için zam yapılacağı ifade edildi. Hatta bu zam miktarının da yüzde 6,60 olduğu açıklandı. Böylece kamuda taşeron olarak çalışan binlerce kişi için oldukça sevindirici bir haber de gelmiş oldu.

Yol – İş Sendikasından Önemli Açıklama

4/D kadrosunda çalışan taşeron işçiler için yeni bir sevindirici haber gündeme geldi. Bu kapsamda 4/D kadrosunda çalışanlar için yüzde 6,60 oranında bir zam yapıldığı bilgisi geldi. Yol – İş Sendikasının yapmış olduğu açıklamaya göre yürürlükte olan toplu sözleşmenin içeriğinde yer alan maddeye göre 4/D çalışanlarına zam yapıldığı belirtildi. Bu açıklamada Ağustos 2020 indeks sayısının baz alınması sonrasında ortaya çıkan zam miktarının da yüzde 6,60 olduğu ifade edildi.

Yol – İş Sendikası tarafından yapılan açıklamaya göre sendika bünyesinde yer alan işçilerin 28 Şubat 2021 tarihinden sonraki maaşlarına yüzde 6,60 oranında bir zam yapılacağı açıklandı. Bu zam miktarının da 1 Mart 2021 tarihi itibariyle geçerli olduğu da vurgulandı.

Etiketler :