Açık Lise Sınavları Online Oldu! Resmi Açıklama Sonunda Geldi..

Açık Lise Sınavları Online Oldu! Resmi Açıklama Sonunda Geldi..

Açık Lise sınavlarının nasıl olacağı sonunda belli oldu. Uzun zamandır her yaşta öğrenci tarafından beklenen Açık Lise sınavlarının online olacağı açıklandı. Bu müjdeli haber karşısında birçok öğrenci büyük bir sevinç yaşadı.

A+A-

Aralık ayında gerçekleşme planlanan Açık Lise sınavlarının yüz yüze veya online mı olacağı haftalardır hem öğrenciler hem de bu konuda ki yetkililer tarafından tartışılan bir konuydu. Öğrenciler koronavirüs vakalarının artışa geçmesi yüzünden sağlıklarını tehlikeye atmamak için sınavların online olmasını isterken, bir taraftan da sınavların online olmasına kesin gözüyle bakılıyordu. Sınavın nasıl olacağı sonunda kesinleşti. 

Açık Lise sınavları sonunda online oluyor! Öğrencilere büyük müjde..

Açık Lise sınavlarının şekli sonunda belli oldu. Normalde yüz yüze bir şekilde E- Sınav merkezlerinde gerçekleşecek olan sınavın E- Sınav merkezlerinin yetişmemesi sebebi ile online olacağı öğrenildi. Yani bu sınavda geçtiğimiz sınavlar gibi online bir şekilde online olarak gerçekleştirilecek.

Açık Lise sınavlarının tarihi değişti mi?

Açık Lise sınavlarının tarihinin değişip, değişmediği konusunda şimdiye kadar herhangi bir açıklama gelmedi. Şimdiye kadar bir açıklama gelmese de, sınavı için yeni bir tarih belirlenmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yani tüm öğrenciler şimdiden sınava hazırlanmaya başlayabilir.