Açıklama Geldi: 1999 öncesi SGK, SSK girişi olanlar Hemen Emekli Olabilirsiniz

Açıklama Geldi: 1999 öncesi SGK, SSK girişi olanlar Hemen Emekli Olabilirsiniz

Yüksek maaşlı bir şekilde emekli olmayı istiyorsanız; şanslısınız! Özellikle 1999 öncesinde sigorta girişiniz mevcutsa, yüksek maşlı bir şekilde emekli olabilirsiniz! İşte bu haberin ayrıntıları!

A+A-

Tabi ki hemen herkes erken yaşta emekli olmanın formülü arıyor. Erken yaşta emekli olmak isteyenler için hemen her fırsat değerlendiriliyor. Bu kapsamda özellikle 1999 öncesi sigorta girişi bulunanlara özel mükemmel bir fırsat da karşımıza çıkıyor. Üstelik 1999 öncesi sigortalılar yüksek maaşlı bir şekilde emekli olma fırsatını da yakalıyor. Elbette ki birtakım şartları yerine getirebilen vatandaşlar için etkili bir formül karşımıza çıkmışa benziyor!

Kimler Yüksek Maaşla Emekli Olabilir?

Özellikle SSK, Emekli Sandığı ile Bağ – Kur’lu olan vatandaşlar için yüksek maaşlı bir şekilde emekli olma fırsatı karşımıza çıktı. Bu kapsamda öncelikli olarak 1999 yılından önce sigortalı olanlar, bu fırsattan yararlanabiliyor. Toplamda 3 bin 600 gün çalışmış olan ve bu kadar gün sayısı kadar prim ödemesi bulunan vatandaşlar, yüksek maaşlı bir şekilde emekli olabiliyor!

Şayet 1999 yılından önce sigortanız yapılmışsa ve toplamda 3 bin 600 günü tamamlayan bir prim ödemeniz mevcutsa, yüksek maaşlı bir şekilde emekli olabilirsiniz! Tabi ki erken yaşta emekli olmak isteyenler öncelikli olarak 1999 yılından önce sigortalı olduklarını ispat etmek durumunda! Sonrasında ise SGK aracılığıyla başvuruda bulunan vatandaşlar avantajlı bir şekilde emekli olma fırsatını yakalıyor!