Acun Resmen Şokta! RTÜK, Survivor'ın Fişini Çekti..

Acun Resmen Şokta! RTÜK, Survivor'ın Fişini Çekti..

TV8 ekranlarının en çok sevilen programı olan Survivor yayından kaldırılıyor mu? Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından incelemeye alınan yarışmaya birçok defa ceza verildi. İzleyicilerin severek izlediği yarışma programında yaşananlar RTÜK'ün gözümden kaçmadı.

A+A-

Yayınlandığı her bölümünde izlenme rekorları kıran Survivor 3 ay sonra final yaparak şampiyonunu seçecek. Acun Medya tarafından ekranlara gelen yarışmanın sunuculuğunu Murat Ceylan üstleniyor.

Zorlu parkurlardan geçerek dokunulmazlık sembolüne ulaşmak isteyen yarışmacılar arasında bazı bölümlerde atışmalar yaşanıyor. Hatta hakaret ve küfürlerin olduğu programda el hareketleri de yer aldı. Bunun dışında sık sık şiddetin ön plana olduğu Survivor incelemeye alındı.

RTÜK Düğmeye Bastı! Survivor’ın Akıbeti Belli Oldu

RTÜK düğmeye bastı! Survivor’ın akıbeti belli oldu. Geçtiğimiz bölümde birleşme partisinin ardından oyuncular arasındaki gerilimi arttı. 70, bölüm ile ekranlara kapışma Survivor'ın yeni bölüm fragmanı yayınlanmadı. Alınan bilgiler neticesinde RTÜK yarışma programına inceleme başlattı.

Normal şartlarda son bölümünün ardından program yeni bölümü ait fragmanı mutlaka yayınlardı. Fakat bu defa son bölümü bitince yeni bölüm fragmanı yayınlanmadı. Bundan dolayı sosyal medya kullanıcıları bu durumu fark ederek Survivor yarışmasında bir sorun olduğunu anladı.

Survivor’a Peş Peşe Para Cezası Kesildi

Survivor’a peş peşe para cezası kesildi. Programı büyük bir ilgiyle takip eden izleyiciler Survivor'ın yayınlan kaldırılıp kaldırılmadığını merak ediyor. Alınan bilgiler neticesinde Radyo Televizyon Üst Kurulu Survivor programına şiddeti özendirici ve kanıksatıcı olamaz hükmü üzerine para cezası verdi.

Yarışmada çıkan kavgaların ardından kullanılan argo sözler ve el işaretleri RTÜK’ü harekete geçirdi. Şiddetin bu yarışmadan normalleşmesi ve rol model olarak algılanmasının önüne geçmek için Survivor'a peş peşe para cezası yağdı.

Etiketler :