Aile Bakanlığı'ndan 1300 TL Nakit Ödeme Müjdesi! SED Para Yardımlarından Kimler Yararlanabilecek?

Aile Bakanlığı'ndan 1300 TL Nakit Ödeme Müjdesi! SED Para Yardımlarından Kimler Yararlanabilecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, milyonlarca vatandaşa 1300 TL'lik ödeme yapıyor. Ailelere verilen bu ödemenin şartları merak ediliyor. SED ödemeleri için nereye başvuru yapılır? SED destekleri için yapılması gerekenler ve maddi destek şartlarını paylaşıyoruz.

A+A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılacak SED ödemelerinin detayları merak ediliyor. Ailelere 1300 TL'lik ödemenin şartları nelerdir? Kimler bu yardımdan yararlanabilecek? Devletin vermiş olduğu destek, çocuklarının gerekli ihtiyaçlarını karşılayamayan aileler için geçerli olacak. SED desteğine başvuru şartlarını açıklıyoruz.

SED Desteği Ne Kadar?

SED desteği 1300 TL'lik maddi yardımdan oluşmakla beraber pandemiden etkilenen kişiler için psikososyal desteği de kapsamaktadır. Bu nedenle destek almak isteyen kişiler hem ödeme hem de ruhsal sağlık açısından profesyonel yardım alabilir. 

SED Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

SED desteğine başvuru için e-devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden sağlanan başvurular, en kısa süre içerisinde incelenir. Değerlendirme sonunda eğer ekonomik yoksulluk çektiğinize ve çocuklarınıza yeterli desteği sağlayamadığınız yönünde karara varılırsa SED yardımlarından yararlanabileceksiniz.

Ayrıca İl veya Sosyal Hizmet Merkezi'ne bağlı müdürlüklere de başvuru yapabilirsiniz. Fiziki başvurularda dilekçe, T.C. kimlik no ve öğrenci belgesiyle beraber İş-Kur'la bağlantılı belgeler de talep edilecektir.

Siz de 1300 TL'lik nakit destekle ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız İl Müdürlükleriyle beraber Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüklerine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu konuda talepler incelenecek ve detaylı şartlar tarafınızla paylaşılacaktır.