Aile Destek Ödemeleri Yatırılmaya Başladı: Aileden Bir Kişi Başvursa 1.250TL Destek Alıyor!

Aile Destek Ödemeleri Yatırılmaya Başladı: Aileden Bir Kişi Başvursa 1.250TL Destek Alıyor!

Aile Bakanlığı'ndan Düşük Gelirli Vatandaşlara Müjdeli Haber: Mart Ayı Destek Ödemeleri Yapıldı!

A+A-

Aile Bakanlığı, düşük gelirli vatandaşlara ve hanelere destek olmak amacıyla Mart ayı destek ödemelerinin gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu destek ödemeleri kapsamında hane başına 950 TL, 1.100 TL ve 1.250 TL ödeme yapıldı. Bakanlık, destek ödemelerine yönelik detayları ve başvuru sürecini de açıkladı.

para-logo.jpg

Destek Ödemeleri Devam Ediyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Mart ayı itibarıyla destek ödemeleri yapılmaya başlandı. Bakanlık, düşük gelirli vatandaşlara ve hanelere destek olmak amacıyla bu ödemeleri gerçekleştiriyor. Hane içinde kişi başına düşen aylık gelirin belirleyici olduğu bu destek ödemeleri, hane başına 950 TL, 1.100 TL ve 1.250 TL olarak belirlendi.

Aile Bakanı Derya Yanık, yaptığı açıklamada, "Sosyal hizmet ve sosyal yardım politikalarımızı aile odaklı bir anlayışla geliştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Türkiye Aile Destek Programı’nın Mart ayı ödemelerini bugün hak sahiplerinin hesaplarına yatırmaya başlıyoruz" ifadelerini kullandı.

e-devlet.jpg

Başvuru Süreci Nasıl Yapılıyor?

Destek ödemelerine başvuru, e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvuru sürecinde hane içinde kişi başına düşen aylık gelir belirleyici oluyor. Başvuru onaylandıktan sonra ödemelerin en geç 10 gün içinde hesaplara yatırılacağı ifade ediliyor.

para.jpg

Başvuru yapan vatandaşlara, hane içinde kişi başına düşen aylık gelirlerine göre aşağıdaki tutarlarda ödeme yapılıyor:

  • 450 TL ve altında aylık geliri olanlar: 1.250 TL alacak
  • 450 TL üzeri - 911,15 TL ve altında aylık geliri olanlar: 1.100 TL alacak
  • 911,15 TL üzeri - 1.372,30 TL ve altında aylık geliri olanlar: 950 TL alacak