Akaryakıt Fiyatlarında Değişkenlik Herkesi Çıldırttı! Akaryakıt Fiyatından Sonra Bir Zam Daha Yolda!

Akaryakıt Fiyatlarında Değişkenlik Herkesi Çıldırttı! Akaryakıt Fiyatından Sonra Bir Zam Daha Yolda!

Akaryakıt fiyatlarına ilişkin yaşanan gelişmeler dikkat çekti. Özellikle de brent varil petrol fiyatının daha da artacağı tahmin ediliyor. FED'den gelecek kararla birlikte stok akaryakıtların beklentilerin üstünde olması dikkat çekti. Faiz artırımı sonrası brent varil petrol fiyatı yeniden artar mı?

A+A-

Akaryakıt fiyatları arasında dikkat çeken brent varil petrolle ilgili yeni gelişmeler yaşandı. 100 doların altına indiği vakit pek çok kişi bu duruma sevinmişti. Ancak şimdilerde 100 doların tekrardan üstüne çıktı ve dünyada yaşanan çeşitli gelişmeler de olumsuz etkileyebilir. Dolayısıyla akaryakıta tekrardan zam mı gelecek sorusu sorulmaya başlandı. Benzin ve motorindeki rekor düzeydeki artış yavaş yavaş geride kalıyor. Brent varil petrol fiyatı aniden değer kaybetmişti. Şimdilik işler yolunda gözükse de yakın zamanda FED etkisiyle birlikte akaryakıt fiyatlarının artması beklenebilir.

FED'den Faiz Kararı Gelecek mi?

Birkaç senedir FED'in faiz kararına ilişkin önemli bir açıklama yapacağı bekleniyor. Dolayısıyla FED'den gelecek bu hamle ile birlikte piyasalar hareketlenecek. Dolar fiyatına endeksli olan petrol fiyatının da artması beklenebilir. Faizde artırım beklendiği için petrol alımı daha da pahalı olabilir ve bu durum brent varil petrol fiyatını da etkileyebilir. Son dakika gelişmelerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Fiyatlar Baskılanıyor

Öte yandan şimdilik Çin ve ABD'deki çeşitli gelişmeler, fiyatların baskılandığını gösteriyor. Çin'deki virüs vakaları nedeniyle şehirler karantina altına alınıyor. Öte yandan ABD'deki stok beklentisi tahmin edilenin üstüne çıkınca brent varil petrol fiyatlarının artmadığı öne sürüldü.