AKP'den Yeni Asgari Ücret Müjdesi Geldi! Asgari Ücret 5000 TL'yi Geçecek!

AKP'den Yeni Asgari Ücret Müjdesi Geldi! Asgari Ücret 5000 TL'yi Geçecek!

Belediyeler asgari ücretlere zam yapmaya başladı. Asgari ücrete gelen ilk zam Bursa'yı etkiledi. Bursa Belediye Başkanı 5117 TL olan asgari ücret ile ilgili duyuru yaptı. Ancak bekar olanları kapsamayan bu değişiklik büyük dikkat çekti. Evli ve çocuklu olma şartına sahipseniz belediye çalışanları en az 5117 TL kazanacak.

A+A-

AKP Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı'nın yaptığı açıklama, belediye çalışanlarını mutlu etti. Çünkü asgari ücrette önemli bir değişiklik yapıldığı vurgulandı. Bundan sonraki süreçte pek çok kişi yüksek maaş alacak. Peki bu asgari ücret değişimi kimleri kapsıyor? Bekar olanların yanı sıra evlileri ilgilendirdiği belirtildi.

Asgari Ücret 5117 TL Oldu!

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, evli ve 2 çocuklu bir çalışanın alacağı en düşük maaşı 5117 TL olarak açıkladı. Üstelik bu fiyat değişimi 15 Eylül'den itibaren başlıyor. Haliyle asgari ücrete erken zam yapan ilk belediye oldu diyebiliriz. Bunun yanı sıra en fazla asgari ücret ödeyen belediyelerden biri konumuna yükseldi.

Maaş Zammı Çok Konuşuldu

Belediyenin yapmış olduğu maaş zammı sonrasında sosyal medyada Bursa Belediyesi'ne büyük övgü vardı. Bursa'da yaşayan yaşamayan pek çok kişi diğer belediyelerin Bursa'yı örnek alması gerektiğini işaret etti. Önümüzdeki aylarda diğer belediyelerden de asgari ücret açıklamaları gelecektir.

Etiketler :