Altın Fiyatları Neden Bu Kadar Düştü? Altının Çakılmasıyla Yatırımcılar İsyan Etti!

Altın Fiyatları Neden Bu Kadar Düştü? Altının Çakılmasıyla Yatırımcılar İsyan Etti!

Altın fiyatları inanılmaz bir değer kaybına uğradı. Tabiri caizse su fiyatları ile kıyaslanmaya başladı. Altın düşüşündeki sebep nedir? Altın fiyatları yükselmeyecek mi? İşte herkesin merak ettiği altınla ilgili son gelişmeler haberimizde yer alıyor. Güncel altın fiyatları, gram, çeyrek ve 22 ayar bilezikteki şaşırtıcı durum yatırımcının dikkatini çekti.

A+A-

Altın, son zamanlarda güvenli liman olarak biliniyordu ve yatırımcıların rahatlıkla yatırım yaptığı bir değerdi. Ancak geçtiğimiz birkaç ay içerisindeki dalgalanma altını çok fazla etkiledi. Daha önce kırdığı yükseliş rekorlarının da altına düştü ve zaman olarak adeta geçen seneye gitti. Altındaki bu değişim yatırımcıların panik haline bürünmesine neden oldu. Pek çok analist ve ekonomi uzmanının söyledikleri takip edilir hale geldi. ABD'de yaşanan enflasyon ve çeşitli verilerin bunda etkili olduğu belirtildi.

Altın Fiyatları Değer Kaybetti

Altın için adeta sudan ucuz ifadesi kullanılıyor. Nedeni ise pandemi döneminde başlayan hızlı altın artışının artık düşüşe doğru geçmeye başlaması. O kadar çok değer kaybetti ki son yatırımcılar zarara uğradı. Değişim hızı da oldukça arttığı görüldü. Önceden çok daha hafif artışlarla sağlam bir şekilde değerine değer katan altın, şimdi ise düşüş yönünde hılzı değer kaybı yaşıyor.

Güncel Altın Fiyat Tablosu

Altın fiyatları incelendiğinde gram altının 483 TL olduğu görülürken çeyrek altın 780 TL civarlarında bulunuyor. Tam altın 1740 TL ile şaşırtıcı bir konumda yer almakta. Gram, çeyrek, yarım, 22 ayar bilezik ve Cumhuriyet altının son durumu yatırımcılara hayret ettirdi. ONS altının değer kaybetmesi de güncel altın fiyatlarını etkiledi.