Altın Rekor Üstüne Rekor Kırıyor! Çeyrek, Gram Altın ve 22 Ayar Bilezik Yılın Rekoruna Gidiyor..

Altın Rekor Üstüne Rekor Kırıyor! Çeyrek, Gram Altın ve 22 Ayar Bilezik Yılın Rekoruna Gidiyor..

Altın fiyatlarındaki güncel gelişmeler ve çok daha fazlası yanıt buluyor. Öyle ki gram ve çeyrek altındaki son durumu sizlerle paylaşıyor olacağız. İslam Memiş, 2023 yılı ve yıl sonu için altın fiyat tahminlerini açıkladı.

A+A-

Gram ve çeyrek altının artmasıyla birlikte güncel bilgiler verildi. Öte yandan altın fiyatlarına dair bizleri neler bekliyor? Son zamanlarda dikkatleri üzerine çeken İslam Memiş, yaptığı açıklamalarla gündem oldu. Para piyasalarının yanı sıra altın ile ilgili de konuştu ve önemli ifadelere yer verdi.

Altın 2023 Yılında Yükselecek mi?

Altın fiyatlarının 2023 yılı ve yıl sonuna ilişkin nasıl bir hamle yapacağı merak ediliyor. Konuyla ilgili konuşan İslam Memiş, yaptığı açıklamada Yıl sonuyla alakalı, normal süreçten bahsetmiyoruz. Hep bir baskılanma. İçeride dolar kurunda bana göre normal bir kur yok. Serbest bırakın, müdahale etmeyin, tedbirler almayın, dolar TL kuru bana göre 20-21 lira aralığını işaret ediyor. Dolar endeksi 113 olduğu zaman 18.70'i anlarım ama dolar endeksi 105'e gelince 18 altına sarkması gereken kur var. Burada dengelenme çalışması, bir müdahale var.

Şu anda gram altın TL 1061 TL'de. 1090 seviyesinin aralıkta kırılmasını ve 1100'lü rakamları bekliyorum ama 24 saat bile piyasalar için önemli oldu. Kestiremiyorsunuz neler olacak. Beklentim tabii ki pozitif. Fed yavaş yavaş yumuşamaya başladı ve altın fiyatlarını baskılayacak bir neden yok. Aralık ayı ilk haftasında 1090 ve hemen ardından 1100'lü rakamları konuşmaya başlayacağımızı bekliyorum." dedi.