Altındaki Son Durum Kuyumculara ve Düğün Sahiplerine Yaradı! En Son Güncel Altın Fiyatları Kaç TL Oldu?

Altındaki Son Durum Kuyumculara ve Düğün Sahiplerine Yaradı! En Son Güncel Altın Fiyatları Kaç TL Oldu?

Altın yüzleri güldürmeye devam ediyor. Bir yandan yatırımcılar isyanda diğer yanda düğün yapacaklar sevinçli. Kuyumculara yapılan ziyaretlerin sayısı beklenmedik şekilde arttı. Yatırım yapma fırsatını arayanlar ise altının düşüşünden yararlandı. Peki altın fiyatlarındaki son durum nedir? Altın fiyatları ne zaman yükselir?

A+A-

Altın fiyatları rekor ölçüde düşüş yaşıyor. Yaşanan bu fiyat kaybı pek çok kişiyi etkiledi. Ancak düğün yapmak isteyenler ve düğünden gelecek takıları yatırımlık olarak saklayacaklar için müjdeli bir gelişmeydi. Bu nedenle kuyumculara akın edildi ve pek çok kişi altın satın aldı. Düğünlerde altın pahalılığı nedeniyle eskisine göre daha az altın takılmaktaydı. Ancak bu zincir şimdilik kırılacakmış gibi gözüküyor.

Altın Fiyatların Neler Oldu?

Altında gram 480 TL'leri gördü. Çeyrek 780, tam altın ise 1740 TL civarlarında gezdi. Yatırımlık amaçlı altın satın almak isteyenler halinden memnunken uzun süredir artması bekleyenler ise isyan etti. Kuyumcular için ise her şey yolundaydı. Mevcut fiyatlar üzerinden satış gerçekleştirildiği için makas farkından ödemeler alınmaktaydı.

Altın Ne Zaman Artar?

Altının artması bu yıl içerisinde mümkün olur mu bilinmiyor. Pek çok kişinin heyecanla takip ettiği altın fiyatlarına ilişkin ortaya atılan iddialar oldukça şaşırtıcı. Ancak bu kadar çok değer kaybeden altın için ne tür gelişmeler yaşanacağını izleyeceğiz. Önümüzdeki birkaç ay altın adına çok kritik geçecek. Pandemi döneminde yaşadığı zirveden çok daha uzakta bir performans sergilediği görülüyor. Bu zinciri kırması biraz zaman alabilir.