Amazon’un CEO’su Değişti! Jeff Bezos Koltuğu Bıraktı

Amazon’un CEO’su Değişti! Jeff Bezos Koltuğu Bıraktı

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Jeff Bezos, kurmuş olduğu Amazon şirketinin CEO pozisyonundan ayrılacağını açıkladı.

A+A-

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Jeff Bezos, kurmuş olduğu Amazon şirketinin CEO pozisyonundan ayrılacağını açıkladı. Bomba etkisi yaratan bu haberde ayrılığın nedeni merak edildi. Bu zamana kadar ki ilerleyişi oldukça takdire şayan olan Amazon şirketi, son yıllarda büyük bir patlama yapmış ve internet üzerinden alışverişin kilit sitelerinden biri olmuştu. Şirketin kurucusu Jeff Bezos ile yapmış olduğu çalışmalarla yıllar sonra dünyanın en zengin insanı oldu. Daha sonra zirveyi Elon Musk’a bıraksa da büyük bir başarı elde etmiş oldu.

 Jeff Bezos Amazon’dan Ayrıldığını Açıkladı

Jeff Bezos’un Amazon şirketinden ayrılmasına ilişkin yaptığı açıklama dikkat çekti. Şirketin bu zamana kadar ki en parlak dönemini yaşadığından bahseden Bezos, ayrılmak için uygun bir zaman dilimi olduğunu belirtti. Böylelikle koltuğu bir başkasına devredecek ünlü ismin, CEO’luk için kimi uygun gördüğü de merak ediliyor.

Amazon’un CEO’su Kim Olacak?

Yapılan açıklamalara göre Amazon şirketinin yeni CEO’su yine şirketin içinden olacak. Andy Jassy’nin en kısa zaman Amazon’un yönetimine geçeceği ve CEO olarak görevine devam edeceği belirtildi. Bilişim bulut departmanında görev almakta olan Andy Jassy, bir süredir Amazon için çalışıyor. Jeff Bezos’un ayrılığı sonunda farklı projelere yelken açıp açmayacağı merak ediliyor. Ünlü iş insanıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanacağa benziyor.