Android 12 Sayesinde Eski Özellikler Geri Geliyor! İşte detaylar..

Android 12 Sayesinde Eski Özellikler Geri Geliyor! İşte detaylar..

Google’nin yakın zamanda çıkarmasını beklediğimiz Android 12 ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Kullanıcıların arzu ettiği şekilde dizayn edilecek bu sürümde birkaç yenilik gündeme geldi.

A+A-

Google’nin yakın zamanda çıkarmasını beklediğimiz Android 12 ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Kullanıcıların arzu ettiği şekilde dizayn edilecek bu sürümde birkaç yenilik gündeme geldi. Özellikle de geçmiş sürümlerde kullanılan bazı özelliklerin Android 12 ile geri gelmesi planlanıyor.

Android 12’de Neler Değişecek?

Android 12 ile Colombus özelliği devreye giriyor. Colombus sayesinde telefonun ön ve arka taraflarına atanan kısayollarını kullanabileceksiniz. Böylelikle telefonun arka kısmına tıklattığınızda Google Asistan’ın devreye girerek sizinle sesli iletişim kuracak olması gibi çeşitli özellikler geliştirilecek. Bu güncellemenin Google Asistan için daha büyük öneme sahip olduğu belirtiliyor. Teknolojiyi kullanıcıların lehine kullanmaya devam eden Google’nin bu geliştirmesi çok beğenildi.

Optimizasyon ve Güvenlik Sorununa El Atıldı!

Bazı telefonlarda yaşanan çeşitli optimizasyon sıkıntılarının çözüleceğini düşünülüyor. Aynı zamanda akıllı telefonların daha fazla güvenli hale gelmesi için güncellemede önemli değişimler yaşanacak. Android 12’in Mayıs ayından sonra kullanıma sunulacağı düşünülüyor. O zaman gelene kadar güncellemeyle ilgili çeşitli haberler göreceğiz. Bakalım gerçekten de dile getirildiği kadar kullanışlı bir güncelleme olacak mı…