Android’i Tek Elle Kullanabilme Müjdesi

Android’i Tek Elle Kullanabilme Müjdesi

Gelişen teknoloji ve modernleşen Dünya içerisinde işletim sistemi Android olan akıllı telefonlar kendilerini geliştirmeye devam ediyor.

A+A-

Son birkaç yıl içerisinde telefon sektörü içerisinde gelişen yeni gelişmeler ve önemli adımlar sonrasında çok daha dikkat çekici hale geldi. Ve bildiğiniz üzere bazı akıllı telefonları  ‘’Tek el modu’’ için optimize edemiyorduk. Büyük boyutlu telefonları kullanmakta zorluk çekenler için yeni bir özellik daha duyuruldu. Kısa süre içerisinde Android’e ‘’Tek el modu’’ gelebilir.

Google tarafından getirilmesi beklenen yeni özelliğin ne zaman aktif olacağı, ne zaman kullanılabilir hale geleceğini bilinmiyor. Daha doğrusu Google’ın Android 12 için şu anda vermiş olduğu bir tarih bulunmuyor. Android 12 ile birlikte sadece tek el modunun değil aynı zamanda daha bir çok yeniliğin gelmesi bekleniyor.

Android 12 Bir Çok Yenilik Getirecek

Android 12 ile birlikte hayatımız biraz daha kolaylaşacak diyebiliriz. 9to5Google’da yer alan habere göre Google, Android 12 için yepyeni bir özellik getiriyor. Getireceği özellik büyük telefon sahiplerine özel olarak ek bir özellik olarak Android 12 sürümünde yer alacak. Gelecek olan özellik ile birlikte büyük boyutlu telefonların ekranı ‘’Tek el modu’’ özelliği sayesinde daha küçük bir ekrana dönüşmüş olacak ve kullanması daha da kolaylaşmış olacak.

Sadece Tek El Modu Değil!

Android 12 ile birlikte Google sadece tek el modu özelliğini değil daha bir çok yeniliği de Android telefonlara getirecek gibi görünüyor.  Çok yakın bir süre içerisinde gelecek olan bu yeni özelliğin şu anda ne zaman telefonlara yansıyacağı belli değil. İlerleyen günlerde Google’ın tekrar bu konuyla alakalı olarak yeni bir bilgi ve haber paylaşması beklenmekte.