Araba Alacaklar Dikkat Bayramda Taşıt Kredisi Müjdesi! Araba İhtiyacı Olanlar...

Araba Alacaklar Dikkat Bayramda Taşıt Kredisi Müjdesi! Araba İhtiyacı Olanlar...

Yeni araç almak isteyenler veya aracını değiştirmek isteyenler bu haber sizin için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) taşıt kredilerinde düzenlemeye yapacaklarını duyurdu. Bayram öncesi verilen müjde araç almak isteyen vatandaşın yüzünü güldürecek gibi duruyor. Yeni taksit süreleri neler…

A+A-

Uzun süredir durgun olan ikinci el araç alma piyasasını canlandırmak için yola koyulan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu sıfır araca olan ilgiyi ikinci el araçlara çekmeye çalışıyor. Yeni düzenleme ile birlikte araç alım piyasasının canlanacağı düşünülüyor. Bayram öncesi gelen bu açıklama vatandaşın yüzünü güldürecek.

İkinci El Araçların Taksit Süreleri…

BBDK yeni aldığı kararla birlikte kredi kartına taksit süreleriyle ilgili yeni düzenlemeler yaptı ve bunları paylaştı. Yeni gelen düzenlemelere göre; 120 bin Türk Lirası ve altında taşıt kredisine başvuran vatandaşa 60 aydan 48 aya, 120 bin TL ila 300 bin TL arasındaki taşıtlar için başvuru yapan vatandaş için ise 48 aydan 36 aya, 300 bin TL ila 750 bin TL arasındaki taşıtlar için ise 36 aydan 24 aya, 750 bin TL ila 1.5 milyon TL arasındaki taşıtlar içinde 24 aydan 12 aya kadar indirilmiştir.

İkinci El Araç’ta Müjde!

Yeni düzenleme ile birlikte sıfır araca olan ilginin azalıp vatandaşların ikinci el araçlara yönlenmesi bekleniyor. Galericiler ise geçen aylarda 8-9 araç sattıklarını yeni düzenlemeyle birlikte bu sayının 3 katına çıkacağını umut ediyor.