Arka Sokaklar Dizi Oyuncusu İzmirden Belediye Başkan Adayı Oldu..

Arka Sokaklar Dizi Oyuncusu İzmirden Belediye Başkan Adayı Oldu..

Arka Sokaklar dizisinin sevilen oyuncusu Filiz Taçbaş, siyasi alana geçiş yaparak İzmir Foça Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu duyurdu. İşte detaylar...

A+A-

Filiz Taçbaş'ın Siyasi Kariyer Hamlesi

Ünlü oyuncu Filiz Taçbaş, ekranlardan siyasi sahneye geçiş yaptı. Uzun yıllar boyunca başarılı oyunculuk kariyeri süren Taçbaş, şimdi de İzmir Foça Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı. Geçtiğimiz sene de milletvekilliği aday adaylığı için çalışmalar yapan Taçbaş, bu kez yerel yönetimlerde görev almak istiyor.

2024 Yerel Seçimleri İçin Adaylık Hazırlıkları

Filiz Taçbaş, 31 Mart 2024'te yapılacak olan yerel seçimler için CHP'den İzmir Foça Belediye başkanı aday adaylığına başvurdu. Sosyal medyada da geniş yankı bulan bu haber, Taçbaş'ın siyasi kariyerindeki önemli bir adım olarak görülüyor.

Daha Önceki Siyasi Girişimler

Filiz Taçbaş, daha önce de 14 Mayıs 2023'te gerçekleşen genel seçimlerde CHP İzmir ikinci bölge milletvekili adayı olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak bu süreçte aday gösterilmediği için meclise girememişti.

Filiz Taçbaş Kimdir? 1964 İstanbul doğumlu olan Filiz Taçbaş, 59 yaşında eski milli tenisçi ve tecrübeli bir oyuncudur. 10 yaşında oyunculuk kariyerine başlayan Taçbaş, 'Bacı' dizisiyle ilk oyunculuk deneyimini yaşadı. Bugüne kadar 35'e yakın dizi ve filmde yer aldı. 'Mahalle'nin Muhtarları' dizisiyle popüler olan oyuncu, 'Arka Sokaklar' dizisindeki Ayla karakteriyle geniş kitlelerce tanındı. Son olarak 'Çukur' dizisinde rol aldı. 2000 yılında evlendiği Cahit Yavuz'dan 2011 yılında boşanan Taçbaş'ın Selin Yavuz adında bir kızı bulunuyor.

Siyasi Geleceği Merak Ediliyor

Ekranların sevilen yüzü Filiz Taçbaş'ın siyasi kariyerine odaklanması, hem sanat hem de siyaset dünyasında dikkat çekti. İzmir Foça Belediye Başkanlığı için aday adayı olan Taçbaş'ın siyasi geleceği merakla takip ediliyor.