Arka Sokaklar Dizisini RTÜK'e 212 bin kişi şikayet etti! Kanal D'den Açıklama Geldi

Arka Sokaklar Dizisini RTÜK'e 212 bin kişi şikayet etti! Kanal D'den Açıklama Geldi

Arka Sokaklar'ı izleyenler dizideki bir sahnenin yayınlanmasını oldukça tuhaf buldu. Bir kamu görevlisinin beklenmedik şekilde aşağılanması izleyicileri harekete geçirdi. RTÜK'e 212 bin kişi şikayette bulundu ve dizi hakkında yaptırım istendi. Peki RTÜK Arka Sokaklar'a ceza verecek mi? Arka Sokaklar yayın durdurma cezası alabilir.

A+A-

Arka Sokaklar dizisinin yaklaşık 15 yıldır milyonlarca insan tarafından izlendiği biliniyor. Mazisi oldukça geçmiş olan dizinin yeni bölümlerinde kimi zaman izleyicilerin ve çeşitli kurumların dikkatini çeken sahneler yer alabilmekte. Zaman zaman güncel olaylara da değinen Arka Sokaklar dizisinde çekimler haftalık yapıldığı için bazı sahneler gözden kaçabilmekte. Yine o sahnelerin birinde "avukatı aşağılamaya kast" iddiasıyla dizi hakkında RTÜK'e şikayette bulunuldu.

Sakarya Barosu Ve İzleyiciler RTÜK'e Şikayet Etti

İzleyicilerin şikayet etmesini ardından Sakarya Barosuda Arka Sokaklar'ı RTÜK'e şikayet ettiğini duyurdu. Arka Sokaklar'ın yeni bölümünde bir avukatın polis tarafından ters kelepçe ile yere yatırılması büyük tepki çekti. Ardından zorlanarak arabaya bindirilmesi ve sonrasında yaşanan olaylar kamu çalışanlarını küçük düşürdüğü yönünde algılandı. Bu nedenle Sakarya Barosu'nun çekilen sahne ile ilgili RTÜK'e başvurduğu öğrenildi. Başvuru sonucunda Arka Sokaklar hakkında bir karar verilecek.

Arka Sokaklar Ceza Alacak mı?

RTÜK'ün Arka Sokaklar ile ilgili gelen şikayetleri değerlendirerek ceza verip vermeyeceğini kararlaştıracağı düşünülüyor. Yakın zamanda Arka Sokaklar hakkındaki karar ortaya çıkacaktır. Ancak bu tarz sahneler yayınlanmaya devam ettikçe dizi ceza almaktan yakasını kurtaramayabilir.

Etiketler : ,