Asgari Ücret Kaç TL Olacak Sorusuna Bakandan Yeni Açıklamalar! 2023 Asgari Maaş 7785 TL mi olacak?

Asgari Ücret Kaç TL Olacak Sorusuna Bakandan Yeni Açıklamalar! 2023 Asgari Maaş 7785 TL mi olacak?

Asgari ücret kaç TL'ye çıkacak diye soruşturulurken, hem bakandan hem de TÜRK-İŞ Genel Başkanı'ndan açıklamalar geldi. Asgari ücrette gündem 7785 TL'den yana. Peki maaş konusunda bu sınıra dikkat edilecek mi? 2023 yılı asgari maaşta son durum..

A+A-

2023 yılı asgari ücret kaç TL olacak tartışmaları hali hazırda sürüyor. Bakanlık ve işçi ile işveren temsilcileri bir araya gelmekte. Çıkacak sonuç ise merak ediliyor. Bu noktada enflasyonun da maaş zammında etkili olacağını vurgulayalım. Öte yandan güncel gelişmeler dahilinde asgari ücret için bir karar verilecek.

Asgari Ücrete Kaç TL Zam Yapılacak?

Asgari ücrete yapılacak zamma ilişkin çok fazla iddia olsa da genel olarak çeşitli ifadelere yer veriliyor. Bakan Vedat Bilgin kendisine sorulan sorulara genel bir yanıt vererek asgari ücrette hedeflediklerini açıklamıştı. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay ise yaptığı açıklamada

"7 bin 785 lira, bu rakam kırmızı çizgi, bu rakamın altını kabul etme ihtimalimiz sıfır. Kırmızı çizginin üzerine çıkmak gerekiyor. Bizim hesabımıza göre gıdada artış yüzde 138. Çalışma Bakanı'nın iyi niyetinden şüphem yok ama şimdi bu markete kasaba bakkala markete işçi gidiyor, işsiz gidiyor, emekli gidiyor, dar gelirli gidiyor, sabit gelirli gidiyor, küçük esnaf gidiyor, köylü gidiyor. Neyin ne olduğunu biz A'dan Z'ye biliyoruz. Yani ülkeyi yönetenler veya iş veren sendikası bunu da göz önünde bulundurarak bize bir rakam getirmesi gerekiyor. Ondan sonra biz duracağımız yeri biliyoruz.Bu rakamın altında bir konuyla ilgili masada olmayız" dedi.

Etiketler :