Bakanlık Açıkladı: İsteyen Herkese 4 Bin TL Verilecek.. İşte Detaylar..

Bakanlık Açıkladı: İsteyen Herkese 4 Bin TL Verilecek.. İşte Detaylar..

Başvuran herkese 4000 TL nakit desteği! Karşılıksız olarak bu destekten faydalanmak isteyenler çabuk davransın, yalnızca sınırlı sayıda! İşte detaylar…

A+A-

Aileler ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca yürütülen bu kampanyaya, gereksinim duyan tüm aileler başvurabilecek. Nakit desteğinden yararlanmak isteyen tüm ihtiyaç sahibi aileler için bütçe çoktan belirlendi bile. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, farklı alanlardaki sosyal yardım projeleri kapsamında, vatandaşlara yardımlar sunmaya devam etmektedir. Konusu geçen yardım desteği özellikle kadınları ilgilendiriyor.

2023 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, finansal açıdan yaptığı desteklerle kadınlarımızın aile bütçesine katkı sağlamaları yönündeki bu yardım kampanyasını zamlı olarak yatırmaya devam edecek. Kadınlara yapılacak olan 4 bin 125 TL tutarlı sosyal yardımda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca gerekli işlemleri tamamlayıp, başvuruda bulunmak gerekiyor. Peki, bu yardım nereden yapılacak?

KİMLER, NEREDEN BAŞVURU YAPABİLİR?

Bahsi geçen sosyal yardıma e-devlet üzerinden başvuru sağlanabilecek. Başvuru yapacak olan kişiler sosyal yardım ödemeleri kapsamındaki ödemeler arasından ilgili desteğe başvuru yapmalıdır. Adım adım istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir biçimde tamamlayanların başvuruları geçerli sayılacaktır. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SOSYAL YARDIMLARI NELERDİR?

Engellilere yönelik, engelli aylığı ve yaşlı aylığı da bu yardımlar arasındadır. Yüzde 40 ile 69 arası engelli olanlar için 1594 TL düzenli ödeme sağlanmaktadır. Evde bakım yardımı olan 2392 TL ise yüzde 70’den fazla engeli olanlar için olan bir ödemedir. Bunların aksine sosyal ekonomik destek kapsamında 3038 TL ödeme yapılmaktadır. Yaşlılara yönelik yardım ücreti de 1997 TL’dir.