Bankalardan Pandemi Kredilerine Yapılandırma Müjdesi Geldi!

Bankalardan Pandemi Kredilerine Yapılandırma Müjdesi Geldi!

Kamu bankalarından alınan düşük faizli krediler için yapılandırma açıklaması geldi. Kredi borçlarınızı hızlıca yapılandırabileceksiniz. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası üzerinden çekilen kredileri yapılandırma 18 ila 36 ayda ödeyebilirsiniz. İşte kredi yapılandırma başvuru yolları...

A+A-

Bankalar, pandemi nedeniyle verilen düşük faizli ve yüksek vadeli kredilerde yeni bir gelişmeye imza attı. Yapılandırma ile ilgili ay süresi uzatıldı. Böylelikle pandemi nedeniyle sıkıntı yaşayan ve ödemelerde güçlü çeken kişiler 36 aya kadar yapılandırma hakkından faydalanabilecek. 0,49 faiz ile verilen krediler kamu bankaları tarafından işletilmişti. Kamu bankalarının vatandaşlara sunduğu fırsat kısa süre içerisinde büyük talep görmüştü. 6 ay geri ödemesi şekilde verilen kredilerin toplam vade süresi ise 36 aydı. Şimdi ise ödemelerde güçlük yaşayanlar için yapılandırma haberi geldi.

Kredi Borcu Yapılandırma

Borç yapılandırmada 18 ila 36 ay arasında bir vade belirlenecek. Bu vade sayısına göre ödeyeceğiniz aylık miktar azalacak ancak faiz nedeniyle ödemeler de ona göre artacak. Aylık 1,42 faiz oranına sahip kredileri rahatlıkla ödemek istiyorsanız 36 aya kadar vade sayısını artırabilirsiniz. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'nın vermiş olduğu krediler büyük ilgi çekmişti. Talep gören bu krediler özellikle de pandemi zamanında insanların ihtiyaçlarını karşılamasına yaramıştı.

Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi borcu yapılandırması için başvuruları internet üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Mobil uygulama aracılığıyla işlemlerinizi rahatça halletmeniz mümkündür. Başvuru yapmak isteyenler bankaların şubelerini de tercih edebilir.