Barbaroslar İlk Tepki Ünlü İsimden Geldi! Barbaroslar Dizisi O Filmin Kopyası Çıktı

Barbaroslar İlk Tepki Ünlü İsimden Geldi! Barbaroslar Dizisi O Filmin Kopyası Çıktı

Barbaroslar dizisi görücüye çıktı. TRT 1 dizisi ilk bölümüyle ekranlara geldi ve büyük ilgi gördü. Reyting sonuçları da oldukça memnun ediciydi. Ancak dizide dikkat çeken bir detay vardı. Ünlü yazar Sina Koloğlu da o noktaya vurguda bulundu. İşte Barbaroslar dizisinin ilk izlenimi...

A+A-

Barbaroslar dizisinin ilk bölümü heyecanla izlendi. Dizi tüm kişiler ve ABC1 kategorisinde elde ettiği birincilikle adından söz ettirdi. Bu kadar çok izlenmesi ve reytingleri birinci kapatması olumlu karşılandı. Camdaki Kız ile olan rekabeti daha çok sürecek. Peki diziyle ilgili gelen eleştiriler nasıldı? Pek çok kişi dizinin yansıtmak istediği atmosferi doğru bulmadı. Üstelik dizi içerisindeki savaş sahneleri de bir noktada eleştirildi.

Savaş Sahneleri Beğenilmedi

Barbaroslar dizisinde Barbaros Hayreddin Paşa'nın yer aldığı bazı sahneler çok da etkili değildi. Her ne kadar çekim kalitesinden efektlere kadar her şey yolunda gitse de istenen atmosfer sağlanamadı. Deniz atmosferi oldukça güzeldi ancak heyecanın dorukta olduğu anlar beklentileri pek karşılaşmış değil. Sina Koloğlu'nun kaleme aldığı eleştiri yazısında da bu duruma vurgu yapıldı.

Karayip Korsanları'na Benzetildi

Ayrıca ünlü yazar Barbaroslar dizisini Karayip Korsanları'na benzetti. Yaptığı bu benzetme ile görüntülerin gerçekten de Karayip Korsanları ile aynı simaya sahip olduğu görülüyor. Fakat dizinin genel işleyişi oldukça başarılı. TRT 1 için hazırlanan dizi için aylardır çalışılıyordu. Bu çalışmanın fazlasıyla değdiği ve başrol oyuncularının güzel iş çıkardığı görüldü.