Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Konusu! Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Saat Kaçta Yayınlanacak

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Konusu! Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Saat Kaçta Yayınlanacak

Bir Zamanlar Kıbrıs dizisini izlemek isteyenlerin merak ettiği dizi konusu, oyuncu kadrosu ve yayın tarihi gibi önemli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Türkiye'nin Kıbrıs'a girmesiyle sonuçlanan olayların perde arkasında ve geçmişinde neler yaşandığını anlatan dizinin oyuncu kadrosunda da önemli isimler bulunuyor.

A+A-

Ülkemizde tarih referanslı dizilerin ne kadar sevildiğini biliyoruz. Ancak yakın geçmiş tarih söz konusu olduğunda bu konuda pek fazla dizinin çekilmediği görülüyor. Özellikle de Kıbrıs zamanlarının anlatıldığı pek fazla dizi veya film bulunmamakta. TRT 1'de yayına girecek olan Bir Zamanlar Kıbrıs dizisinin konusundan ve oyuncu kadrosundan bahsedeceğiz. Aynı zamanda dizinin ne zaman ve hangi kanalda yayınlanacağını da söyleyeceğiz.

Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisinin Konusu

Bir Zamanlar Kıbrıs, Kıbrıs'da Türklere karşı yapılan baskı, saldırı, sonu ölüme kadar giden her türlü olayı konu alıyor. Türkler, oldukça zor durumda kalmış ve bu baskı sonucunda pek çok Türk hayatını kaybetmişti. Bu olayların yaşandığı dönemi konu alan dizi, orada bulunan bir ailenin nasıl parçalandığını da konu ediniyor. Savaş zamanının yaklaşması ve Türklere yapılan saldırılar dizinin genel konusu olacak.

Bir Zamanlar Kıbrıs Ne Zaman Başlıyor?

Bir Zamanlar Kıbrıs'ın 1 Nisan 2021 tarihinde TRT 1 ekranında yayın hayatına başlayacağı öğrenildi. Dizinin yayın saati ise 20:00 olarak belirtildi. Bugün ilk defa izleyicilerle buluşacak dizinin başrolünde ise Ahmet Kural, Pelin Karahan, Serkan Çayoğlu ve Gülper Özdemir gibi isimler bulunuyor.