Burak Özçivit'in Oyunculuk Serüveni Nasıl Başladı? Özçivit Hakkında Bilinmeyenler..

Burak Özçivit'in Oyunculuk Serüveni Nasıl Başladı? Özçivit Hakkında Bilinmeyenler..

Burak Özçivit kimdir? Oyunculuk serüveni nasıl ve ne zaman başladı? Yetenekli oyuncu sinema sektörüne nasıl atıldı? Gelecek beklentileri var mı? Hayata karşı bakış açısı neler? Burak Özçivit, oyunculuk sektörü ile birlikte hayatında neleri değiştirme kararı aldı. İşte tüm detaylar...

A+A-

24 Aralık 1984 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen Burak Özçivit sinema dizi ve modellik yapıyor. Oyuncunun boyu bir 84 kilosu 76'dır. Burcu oğlak göz rengi kahverengi, saçları ise siyahtır. Aslan Gaziantepli olan Burak Özçivit'in bir kız kardeşi var 2015 yılından bu yana aynı sektörde yer aldığı Fahriye Evcen ile 2017 yılında evlendi. Burak Özçivit ve Fahriye Evcen'in Karan adında bir oğulları var.

Aile mesleğinin pamukçuluk olduğunu söyleyen Burak Özçivit dedesinin babasının Kurtuluş Savaşı gazisi olunca çalışmak için şehrin ilk kebapçısını açtığını dile getirdi.

Kazım İşmen lisesinden mezun olan Burak Özçivit, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar fotoğrafçılık bölümünde okudu. Babası Burak Özçivit'in fotoğraflarını habersiz bir şekilde modellik piyasasına göndermesiyle hayatının değiştiğini söylüyor. Fakat bu fotoğraflar seçici kurul tarafından çöpe atılmış daha sonra organizatör grup tarafından bu durum fark edilmiştir. Ardından resimler çöpten alınarak Burak Özçivit yarışmaya çağırılıyor.

2003 yılında Best Model Of Turkey yarışmasından hemen sonra Uğurkan Erez ajansı ile çalışmaya başladığını Best Model Of Turkey yarışmasına 2005 yılında tekrar katılarak Best Model Of Turkey seçildiğini söyledi. Bunun ardından Ateşoğlu karakteriyle dikkatleri üzerine çekti.

Oyunculuğa başladığı dönemde oyunculuk dersleri aldığını söyleyen Özçivit, derslere devam etmediğini açıkladı. Kendini bu mesleği yaparak geliştirdiğini, her gün sette yeni bir şey öğrendiğini, kendine yeni şeyler kattığını ifade etti.

Boş vakitlerinde eşiyle sinemaya gitmekten zevk aldığını, film izlemeyi sevdiğini, sakin bulduğu yerde yürüyüş yaptığını dile getirdi. Eskiden gelecek planları yaptığını söyleyen Burak Özçivit şu an hayatı akışına yaşamaya başladığını, zaten oyunculuk mesleğinin de bunu getirdiğini belirtti. Eskiden kontrollü yaşadığını artık bu yanını törpülediğini, hayatın kendisine çok şey öğrettiğini, hayal gücünün bile zamanla değiştiğini, bir şeylere dur demeyi öğrendiğini dile getirdi.

Etiketler :