Canan Karatay Bayanlara Seslendi Bunu Kullanmayın Öldürüyor..

Canan Karatay Bayanlara Seslendi Bunu Kullanmayın Öldürüyor..

Canan Karatay, deterjanlarla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Deterjan kokusunun zararlı olduğunu vurgulayan Karatay, kullanılmaması gerektiğini de vurguladı. Karatay'ın temizlikçilerle ilgili önemli uyarılarda bulunan bu açıklamaları gündem yarattı.

A+A-

Gündemde sık sık sağlıklı beslenme açıklamalarıyla adından söz ettiren Prof. Dr. Canan Karatay bu sefer de deterjanlarla ilgili önemli açıklamalara imza attı. Deterjan kokusunun zehir olduğunu vurgulayan Karatay, kullanılmaması gerektiğini belirtti. İşte haberin merak edilen tüm detayları…

Canan Karatay’dan deterjan ile ilgili önemli uyarılar

Prof. Dr. Canan Karatay deterjanlar hakkında açıklama yaptı. Deterjan kokusunun zehir olduğunu belirten ve pandemiyle birlikte kullanımı da artan deterjan, dezenfektan ve temizlik ürünleri hakkında önemli açıklamalara imza atan Karatay, kullanılmaması konusunda uyarılarda bulundu. Herkesin ‘mis gibi koku’ diye adlandırdığı deterjan kokuları hakkında ‘zehir’ benzetmesinde bulunan Canan Karatay, bu kokuların insan vücudu için en büyük zehir olduğunu ifade etti ve burun tıkanıklığının da bu yüzden olduğunu belirtti. Deterjanların içinde bulunan kimyasal içeriklerin vücut zehiri olduğunu belirten Karatay, çocukların burun tıkanıklığı sebebinin de bu kimyasal içerikli ürünler olduğunu belirtiyor.

“Vücudun müsilajı”

Deterjan kokularının çocukların DNA’sını değiştirdiğini ifade eden Prof. Dr. Canan Karatay; “Titiz hanımlar o kokuyu duymak için temizlik yapıyor. Öyle bir koku yapılmış ki beyinde tinerciler gibi bağımlılık yapıyor. O yumuşatıcılardaki kokuları duymadan mutlu olmuyorlar. Temizlik olmadı sanıyorlar” ifadelerini kullandı. Açıklamalarının devamında Marmara Denizi’nde oluşan müsilajın fazla deterjan kullanımından olduğunu belirten Karatay, aşırı deterjan kullanımının denizde oluşturduğu müsilaj gibi insan vücudunda da müsilaj oluşturduğunu belirtti. Burun tıkanıklığının vücuttaki müsilaj olduğunu belirtti.
Deterjan ve kokuları hakkında önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Canan Karatay, haşimato hastalığının yükselişe geçtiğini vurgularken, bu hastalığa deterjanların sebep olduğunu da ifade etti. Bromür ve klorür gibi deterjanın içinde bulunan kimyasal maddelerin vücuda girmesi sonucunda tiroitlerin vücut iyotunu kullanamadığını da belirtti. Önemli açıklamalarda bulunan Canan Karatay, deterjanların kullanılmaması gerektiği konusunda da uyarılarını dile getirdi.

Etiketler :