Çeyrek Altın 2021 Yılında Ne Kadar Olacak

Çeyrek Altın 2021 Yılında Ne Kadar Olacak

Altın fiyatları 2021 yılının ilk çeyreğinde Türk Lirasına göre çok büyük değer kaybetti. 2020 yılında ülkemizde patlak veren coronavirus dalgasından sonra, çeyrek altın kendi rekorunu kırdır.

A+A-

 

Mart aylarında 103 seviyelerinde bulunan dolar endeksine karşı ons fiyatı 1450 dolar civarlarındaydı. Coronavirus dalgasıyla birlikte birçok piyasada dalgalanma olduğu gibi Ons altında da düşüşler oldu. Yıl sonuna baktığınızda bu denli bir krizin sonucunda

 neredeyse gram altın iki kat arttı. Gram altının artmasıyla birlikte çeyrek altında rekor üzerine rekor kırdı.  Bu süreçte dolar endeksindeki güç kaybının sonucunda ons altın rekor kırarak 2.069 dolar civarlarına kadar geldi. Ardından çıkan aşı haberleriyle birlikte bir gerileme oldu. Aynı süreç içerisinde Türkiye’de yeni ekonomik planların açıklaması doları ve çeyrek altını olumlu etkiledi.

2021 Yılında Çeyrek Altının Seyri Ne olur?

2021 yılının sonuna kadar neler yaşanacağını bilmediğimizden herhangi bir tahminde bulunmak kolay değildir. Burada söylenecek hiçbir şey yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır. Yatırımın banka ve aracı kurumlarla yapıldığını hatırlatmak isterim. Çeyrek altın için şunu dememiz uygun olur bu düşüş sürecini bi aya kadar devam ettirmesi bekleniyor. Amerika'nın en büyük bankalarında olan Bank of America’nın yıl sonu tahmini 2 bin 63 dolar olarak belirlendi. Ons Altının’ın bu kadar değer kazanması çeyreğin fiyatının artmasına sebep olabilir. Tabii bunlar tamamen tahminlerden ibaret olduğundan yıl içerisinde yaşanacaklar olaylar çeyrek altının gidişatını etkileyecektir.