Cuma Namazı Kılınacak Mı! Yetkililer Son Karar Verildi..

Cuma Namazı Kılınacak Mı! Yetkililer Son Karar Verildi..

İçerisinde bulunduğumuz Tam Kapanma kısıtlamaları daha çok uzun günler boyunca devam edecek gibi görünüyor. Kısıtlama günlerinde ise en çok merak edilen konulardan biri Cuma namazlarının kılınıp, kılınmayacağıydı. Bu sorunun cevabı sonunda belli oldu. İşte tüm detaylar...

A+A-

Cuma namazları kılınabilecek mi?

Ülkemiz yaklaşık 20 gün boyunca devam edecek olan Tam Kapanma kısıtlamasına girmiş bulunuyor. Bu zaman zarfında birçok konu merak edilip, araştırılmaya başlansa da, en çok konuşulanlarından biride cuma namazlarına gidilip, gidilmeyeceği. Vatandaşlar tarafından cevabı büyük bir merakla beklenen soruya sonunda yetkili isimlerden açıklama geldi. Ülkemizde dini konularla ilgili en yetkili isim olan Diyanet İşleri Başkanı kendisini bu konu hakkında sorulan soruyu '' Bugün Cuma namazı kılınacak. Tam Kapanmada camiler açık olacak'' diyerek cevap verdi.

Vatandaşlar koronavirüs kurallarına uyarak, kendi mahallelerinde ki en yakın camide namazlarını kılabilecek. Ama bu konuda dikkat edilemesi gereken birkaç nokta var. İlki vatandaşlar eğer evlerinden çok uzak bir camiye giderse ceza yeme ihtimalleri çok yüksek olur. İkincisi ise camilerde namaz kılınırken aralarda boşluk olması ve dezenfektanların sık sık kullanılması gerekecek. Bu kurallara uymayan herkese yine belirlenen cezalar kesilecek.