Devletten Vatandaşlara Müjde! 3500 TL Yardım ve Destek Ödemesi…

Devletten Vatandaşlara Müjde! 3500 TL Yardım ve Destek Ödemesi…

Pandeminin etkisiyle zor zamanlar yaşayan kişilere devlet destek olmaya devam ediyor. TC Vatandaşı olan kişiler 3500 TL Yardım ve Destek ödemesi yapılacak. Bu fırsattan herkes yararlanabilecek mi? Son kez bu ay yapılacak olan ödemeye nasıl başvuru yapılabilir. Başvuruyu nerelerden yapacağız… Soruların cevabı haberimizde.

A+A-

Zor günler geçirdiğimiz şu dönemlerde normalleşme adımları atılmaya başlanırken pandeminin etkisiyle iş bulamayan veya işinden olan kişilerin sıkıntılarını bir nebze gidermek için devlet tarafından destek ödemesi yapılmaya karar verildi. 3500 TL olan bu ödeme birçok şekilde vatandaşlara ödenebilir. Ödemelerinin kaç faz olacağı en merak edilen konular arasında.

Kimlere Destek Sağlanacak…

Anne olanlara 3500 TL destek ödemesi yapılıyor. Okul ve iş hayatının en çok etkilendiği bu dönemde çocukların eğitimi ve kreşe giden çocuklara destek olabilmek için devlet annelere yardım desteğinde bulunuyor. Anneler e devlet üzerinden başvuru yapabilir. 65 yaş üstü içinde geçerli olan yardım emekli olmayan kişilere, emekli yaşlılık aylığı ile birlikte destek ödemesi de yapılacak.

Başka Kimler Bu Yardımdan Yararlanabilir…

Öğrenci ve ev hanımlarına da 2022 yılına kadar destek yardımı verilmesi bekleniyor. Yardımlar devam ederken 4.faz yardım parasının verilip verilmeyeceği, verilirse ne zaman verileceği soruları ise henüz cevap verilmedi. Destek ödemesi başvuruları e devletten yapıldığı gibi belediyelerden de yapılabilir.