Dolandırıcılık İçin Uyardılar! Ankara Büyükşehir Belediyesi Hesabından Paylaşım!

Dolandırıcılık İçin Uyardılar! Ankara Büyükşehir Belediyesi Hesabından Paylaşım!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaptığı açıklama ile dikkat çekti. Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda dolandırıcılık yöntemine karşı dikkatli olunması gerektiği vurgulandı. Resmi kaynakların bu yönde vatandaşı uyarması da önemli bir detay olarak kayıtlara geçti.

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım dikkat çekti. Bu noktada önemli bir konuya değinildiği görülüyor. Öyle ki Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada bazı ifadelere yer verildi. Son zamanların popüler hale gelen dolandırıcılık yönteminden söz edildi ve dikkat edilmesi konusunda uyarıda bulunuldu. Vatandaşlara bu noktada önemli bilgiler verildiği görüldü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Uyardı!

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan ABB, "Bazı art niyetli kişilerin kapı kapı dolaşarak ve Büyükşehir Belediyemizin adını kullanarak engelli / sosyal yardım alan vatandaşlarımıza destek olunacağı vaadiyle vatandaşlarımızdan para talep ettiği tespit edilmiştir. Konuyla ilgili tüm süreçler tarafımızdan takip edilmekte olup bahsi geçen art niyetli kişilere İTİBAR ETMEMENİZİ önemli rica ederiz." yazdı.

Vatandaşlar Dikkatli Olmalı

Bu tarz olaylara karşın vatandaşların dikkatli olması gerektiği vurgulanıyor. Çünkü aksi bir durumda sıkıntılarla karşılaşılması olasılığı da yüksek.