Dünya Devi Zomato Uygulamasının Türkiye’den neden çekildiği belli oldu

Dünya Devi Zomato Uygulamasının Türkiye’den neden çekildiği belli oldu

Korona virüs salgını dünya genelinde pek çok firmanın küçülmesine neden oluyor. Bu kapsamda 2013 yılından bu yana ülkemizde ofisi bulunan Zomata uygulamasının da Türkiye’deki ofisini kapatma kararı aldığı ifade ediliyor.

A+A-

Korona virüs pandemisi döneminde hem ülkemizde hem de dünya genelinde pek çok iş yeri kepenklerini indirmek durumunda kalmıştır. Bu doğrultuda pek çok uygulamanın da küçüklemeye gittiği biliniyordur. Zomata uygulaması da küçülmeye gitme kararı alan uygulamalar arasında yer alıyor!

Restoranların haritasını paylaşan bir uygulama olarak karşımıza çıkan Zomata, aynı zamanda müşterilerin puan verebildiği özel bir sistem geliştirmişti. 2013 yılı itibariyle ülkemizde ofis açan uygulananın kısa süre içerisinde de çok sayıda kullanıcısının bulunduğu biliniyordur. Ancak son dönemde yaşanan korona virüs salgını neticesinde işlerin tamamen durma noktasında gelmesine paralel olarak Zomata uygulamasının da ülkemizden çekilme kararı aldığı bildiriliyor!

Kısa Sürede Popüler Hale Gelmişti!

Ülkemize geldiği ilk günden itibaren kısa bir süre içerisinde popüler bir uygulama haline gelen Zomata; çok sayıda farklı kullanıcıya da hitap ediyordu. Öte yandan çekilme kararına Zomata yönetiminden bir açıklama gelmezken; Zomata’nın tekrar ülkemize gelip gelmeyeceği de merak ediliyor! Zomata Hindistan merkezli bir uygulama olduğu gibi ülkemizde de 2013 yılından bu yana geniş kapsamlı kullanım olanağı sunan bir uygulama olarak tanımlanıyordu. Bu arada uygulamanın başka ülkelerden de çekilme kararı aldığı ifade ediliyor!

Etiketler :