Düşük Gelirli Ailelere 1250 TL Ödeme! Öğrencilerin Okul Harcamalarını Devlet Karşılayacak!

Düşük Gelirli Ailelere 1250 TL Ödeme! Öğrencilerin Okul Harcamalarını Devlet Karşılayacak!

Eğitim hayatına devam etmek isteyen dar gelirli aile çocukları, SED destekleriyle okul masraflarını karşılayabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan gelen açıklamada ödemeler için tarih verildi. Peki 1250 TL SED desteklerini almak için gerekli şartlar nelerdir? Kimler öğrenciye destek ödemelerinden yararlanabilecek?

A+A-

Öğrencilerin kırtasiye masraflarını karşılamak ve onların eğitimine katkıda bulunmak için SED ödemeleri başladı. Eylül ayını kapsayacak şekilde ödemelerin yapılacağı vurgulanıyor. SED destek ödemelerinin nasıl alındığı da merak edilmekte. Devlet, yardımları ne zaman yapacak? Milyonların merakla beklediği soru artık yanıt bulmak üzere. Bakanlık müjdeyi verdi...

SED Başvuruları Nasıl Yapılıyor?

SED yardımı için şehrinizde bulunan il ve ilçe sosyal hizmet müdürlüklerine müracaat edebilirsiniz. Bunun için aile gelirinin belirli bir kazancın altında olması da gerekmektedir. Çeşitli şartları karşılamanız dahiline tarafınıza düzenli olarak ödeme yapılabilir. Eylül ayını kapsayacak şekilde 1250 TL'nin verileceği biliniyor. Bu desteğin öğrenciye büyük oranda yeteceği düşünülmekte.

TC Kimlik Numarasına Göre Ödenecek!

Ödeme tarihleri merak edilirken, bakanlıktan gelen açıklamada TC. kimlik numarasının son rakamına göre tarihlerin belirlendiği ifade edildi. Buna göre öncelikli ödeme alacakların kim olduğu belirlenebilecek. Eylül ayına ilişkin pek çok kişi SED desteğinden faydalanacak. Böylelikle maddi durumu iyi olmayan insanlar çocuklarının eğitim öğretim hayatını sürdürmesini sağlayacak. Yardım ödemelerinin PTT aracılığıyla gerçekleştirileceğini de belirtelim.

Etiketler :