Elektrik ve Doğalgaz Yardımı Alanlar Aman Dikkat! PTT'den Yeni Açıklama Geldi

Elektrik ve Doğalgaz Yardımı Alanlar Aman Dikkat! PTT'den Yeni Açıklama Geldi

Devlet yardımı alanlar dikkat. PTT'den ödeme alıyorsanız artık değişti. Kurum ödemeleri e-Devlet üzerinden de yapılabiliyor.

A+A-

Sosyal yardım alanlar için önemli duyuru geldi. PTT'den ödeme alanların adresi değişiyor. Artık e-Devlet üzerinden de o ödemeler yapılıyor. Doğalgaz yardımı, elektrik yardımı ve diğer sosyal yardımlar için 81 ilde yaşayan vatandaşlara önemli açıklama geldi. Kurum ödemelerini e-Devlet'ten alabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni duyuru yaptı. PTT aracılığıyla alınan doğalgaz yardımı ve elektrik tüketim desteği yardımı gibi ödemelerin adresi artık değişti. 81 ilde yaşayan vatandaşlar kendi talepleri doğrultusunda bu ödemeleri e-Devlet üzerinden alabilir. Hak sahipleri, e-Devlet'ten maaşlarını istedikleri bankaya da aktarabilir. Sadece PTT'den ödenen doğalgaz tüketim desteği ve elektrik tüketim desteği tamamen değişiyor.

Elektrik Ve Doğalgaz Yardımı Ne Kadar?

Dar gelir eve ihtiyaç sahibi kişilere devletten çeşit çeşit sosyal yardım imkanları sunuluyor. Elektrik ve doğalgaz desteği de onlardan bir tanesi. Hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az olanlar başvuru yapmaları halinde doğalgaz yardımı ve elektrik tüketim desteği alabiliyor. 2023 yılı için doğalgaz yardımı tutarı Büyük şehirlerde 2.500 TL olarak ödenirken küçük şehirlerde ise 900 TL'den başlıyor. Elektrik tüketim desteği ise hali içinde yaşayan Kişi sayısına göre değişiyor. 106 TL'den başlayan elektrik tüketimi desteği cihaza bağlı olarak yaşayan kişilerde daha da yüksek oluyor.

Artık E-Devlet'ten Ödeme Alabilirsiniz

Sosyal yardım ödemesi alan kişiler için güzel haber verildi. PTT'den T.C kimlik kartı ile alınan doğalgaz tüketim desteği ve elektrik faturası yardımı alma adresi artık değişti. Başvuru yapan kişiler bu ödemeyi E-devlet aracılığı ile de alabiliyor. e-Devlet girişi yaptıktan sonra doğalgaz yardımını istediğiniz bankaya aktarabilirsiniz.