Elon Musk Biyografisine Bitcoin Yazdı, BTC Yükseliş Yaşandı!

Elon Musk Biyografisine Bitcoin Yazdı, BTC Yükseliş Yaşandı!

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinde yaptığı güncelleme büyük ses getirmişti. 30.000 dolar bandında olan Bitcoin bir anda artışa geçerek 38.000 dolarları gördü.

A+A-

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinde yaptığı güncelleme büyük ses getirmişti. 30.000 dolar bandında olan Bitcoin bir anda artışa geçerek 38.000 dolarları gördü. Ancak bu artışın fazla uzun sürmemesi ve kısa süre içerisinde düşmesi ile yatırımcıların kafasında soru işareti oluşturdu.

Genellikle borsaya bir şekilde etki ettiği bilinen ve bazı hisselerle beraber kripto paraların artmasına neden olan Elon Musk, birçok kişinin bu konuda tepkisini çekiyor. Ancak Bitcoin için yaptığı güncelleme beklenen performansı gösteremedi. İnsanlar artık bu tarz geçici artışlara kulak asmıyor ve bu da Bitcoin’in itibarını bir nebze zedeliyor. Yine de artık ayağını sağlam basmaya başladığı görülen kripto paraların gelecek yıllarda daha fazla değerlenebileceğine yönelik pek çok görüş bulunmakta.

Elon Musk İstediği Etkiyi Gösteremedi

Twitter biyografisine yazmış olduğu Bitcoin yazısı ile yaklaşık 8000 dolarlık bir artışa neden olduğu görülen Musk’ın, hedeflediği miktarlara çıkamaması nedeniyle hayal kırıklığına uğradığı düşünülüyor. Aynı zamanda bu tarz söylemlerle borsada artış yaşanmasına sebep olmasıyla kendi takipçilerinin dahi tepkisini çekmekte. Bu konuda daha önce ceza almış olmasına rağmen hiçbir şekilde geri adım atmadığı görülüyor.