Emeklileri Sevindiren Haber 355 TL'lik İntibak Zammı Yolda!

Emeklileri Sevindiren Haber 355 TL'lik İntibak Zammı Yolda!

Emekli olan vatandaşlara bir müjde daha verildi. Bu müjdeye göre 2000 yılından önce emekli olan vatandaşlarla verilen müjdede maaşlarda 355 TL’lik bir artışın yapılacağı belirtildi. Bu kişilere intibak yasasının getirilmesinin ardından maaşlarında artış yapılacak. Bu konu ile ilgili olarak resmi bir açıklama yapılmazken konu ile ilgili yalanlamalar yapıldı.

A+A-

2000 yılından sonra emekli olanlara intibak yasası düzenlemesinin yapılması ile ilgili meclise bir yasa önerisi sunulduğu belirtildi. Meclisteki oylamadan sonra çıkacak sonuca göre bu konuda adım atılacağı belirtildi. Verilen yasa önerisinde 2000 yılı sonrasında emekli olan memurların da kurumdan kaynaklanan maaş farklılıklarının giderilmesi de amaçlanıyor.

İntibak Düzenlemesi Ne Gibi Değişiklikler Sunuyor?

İntibak düzenlemesinin çıkması halinde emeklilere büyük fırsatlar sunuluyor. 2000 yılından sonra emekli olanları ilgilendiren bu yasanın çıkması ile birlikte emeklilerin emekli maaşının asgari ücrete denk gelmesi halinde sağlıktaki giderlerin kaldırılması söz konusu olacak. Ayrıca emeklilerin maaşlarına belli oranlarda artış yapılacağı belirtildi.

Anayasa Mahkemesi’nden meclise getirilen intibak düzenlemesi meclisteki görüşülecek. Yapılan görüşmeler sonunda oylama yapılacak. Oylamada intibak yasasının kabul edilmesi halinde emeklilerin maaşlarına yüksek oranlarda zam yapılacak. Bu zam miktarlarının 50 TL ile 355 TL arasında değiştiği ifade ediliyor. Bu konu ile ilgili yapılan açıklamada düzenlemenin meclisten geçmesi halinde bu değişiklikten 5 milyon emeklinin yararlanacağı ifade ediliyor.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.