Enflasyon İşte Böyle Düşecek! Milletvekilinin TBMM'deki Konuşması Gündem Oldu!

Enflasyon İşte Böyle Düşecek! Milletvekilinin TBMM'deki Konuşması Gündem Oldu!

Enflasyonla ilgili vatandaşlar güncel gelişmeleri takip ediyor. TBMM Genel Kurulu'nda ise enflasyonun nasıl düşeceği ve yüzde kaça ineceği yönünde MHP'li Milletvekilinden açıklama geldi. Bu açıklama sosyal medyada çok konuşuldu.

A+A-

MHP'li Milletvekili Mustafa Kalaycı, enflasyon için yüzde kaç tahmininde bulundu? Partisinin görüşlerini aktardığı belirtiliyor. İşte MHP'nin yıl sonu ve önümüzdeki yıl enflasyonuna ilişkin değerlendirmesi...

TBMM Genel Kurulu’nda bugün 2023 Yılı Bütçe Kanun Teklifi görüşülmeye devam ediliyor.

Genel Kurul’da söz alan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, teklifin tümü üzerine partisinin görüşlerini açıkladı.

“Yaşanan tüm güçlüklere rağmen Türk sanayisinde çarklar dönmekte" diyen Kalaycı, döviz kurlarındaki ekonomik gerçeklerle bağdaşmayan artışların enflasyonu körüklediğini söyledi.

Kalaycı, şunları söyledi: "Ekim ayı itibariyle yüzde 85,51’e kadar yükselen yıllık enflasyon oranı, kasım ayında 84,30 olmuştur. Gıda ve alkolsüz içeceklerde enflasyon yüzde 102,55 olup artış devam etmiştir. Gıda ürünlerindeki fiyat artışlarının kontrolü sağlanmalı, denetimler sıkı ve etkin bir şekilde sürdürülmelidir. Haksız kazanç sağlayan fırsatçıların yakasından tutulmalı, kirli oyunun bir parçası olarak fiyat etiketlerini kabartanlar deşifre edilerek cümle aleme rezil edilmeli, yaptıklarının bedeli de ödetilmelidir. Enflasyonun bu aydan itibaren yüksek oranlarda tepetaklak düştüğü görülecektir. Adına ‘baz etkisi’ deyin, ne derseniz deyin, neticede enflasyon, çıktığı gibi inecektir."