Erdoğan açıkladı! Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor..

Erdoğan açıkladı! Sokağa Çıkma Yasağı Kalkıyor..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklamada, illerdeki kademeli olarak normalleşme süreci vaka durumuna göre düzenleneceğini bildirilmiştir. Bu duruma kent içerisinde yetkililerin karar vereceği açıklanmıştır. Bunun üzerine Bartın Valisi Sinan Güner önderliğinde Pandemi İl Koordinasyon Kurulu bir araya gelerek toplantı başladı.

A+A-

 

Toplantı içerisinde alınan bazı kararlara göre 1 Mart tarihi başlangıcından itibaren il genelinden bütün okullar yüz yüze eğitime başlayacak. 1. sınıftan 4.sınıfa, 8.sınıflar ve 12.sınıflar haftanın 5 günü eğitim-öğretim göreceklerdir. Diğer sınıflar ise ikişerli gruplar şeklinde ayrılacaklar. Birinci gruplarda yüzyüze eğitim pazartesi ve salı günler, diğer grupta ise yüzyüze eğitim perşembe ve cuma günleri olacaktır. Çarşamba günlerinde ise okul içerisinden uygun temizlikler yapılacaktır. Okul içerisinde bulunan kantinler öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ancak kantinlerde bu karar ile beraber sandalye ve masalar kaldırılacak, kısa süreli ve yalnızca temel ihtiyaçların giderilmesine yönelik satışlar yapılacaktır.

Eğitimlerin Hangi Kısımları Uzaktan Yapılacak?

YÖK’ün aldığı kararlar doğrultusunda, Bartın Üniversitesi bahar döneminde uygulamalı eğitimleri azami tedbirler sağlanarak kademeli bir şekilde yüz yüze eğitime başlayacak. Teorik derslerin hepsi ise tamamen çevrimiçi yapılacaktır. Uygulamalı eğitimler sebebiyle şehir dışından gelen öğrenciler, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından belirlenen yurtlarda ve ayrı bir şekilde olan odalarda kalacaktır. 

Ayrıca bu haberden farklı olarak 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için devam eden pazar yerlerine giriş yasağı 1 Mart’tan itibaren kaldırılacak.