Erdoğan: Kafe ve Restoranların Açılış Tarihi verdi

Erdoğan: Kafe ve Restoranların Açılış Tarihi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan büyük ve önemli açıklamalar geldi. Erdoğan’ın kısa bir süre sonra 1 Mart’ı hedef alarak 1 Mart’ta büyük oranda kısıtlamaların kaldırılacağı bilgisini verdi. Geçtiğimiz hafta yaptığı konuşmasında 1 Mart’ın kısıtlamalar alakalı yeni bir dönem olacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan daha bir çok olayında açıklamasını yapabilir.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 1 Mart hakkında şöyle bir açıklama yapıldı; "Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır." Erdoğan’ın kısıtlamalarla alakalı olarak yapılmış en değerli ve en önemli açıklamaları arasında yer alan bu açıklama 1 Mart itibariyle kısıtlama anlamında bir çok değişikliğe gidileceğini işaret etmekte.

1 Mart İle Kısıtlamalara Son!

Araştırmacılar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamalara ek olarak açıklamalar yaparak; ‘’İstanbul’un şu anda kısıtlamaları kaldırabilecek yeni gücü var. Kısıtlamalar kalkmalı ve kafe, restoranların bir an önce açılması gerektiğini’’ söylediler. Sağlık Bakanlığı ise olaylarla alakalı olarak illerin hakkındaki son kararı İl Hıfzıssıha Kurulları verebileceğini söyledi.  Kafe ve restoranların Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklama ile 1 Mart itibari ile açılacağı bilgisi verilirken kısıtlama anlamında 1 Mart’ın çok büyük kuralları ve kısıtlamaları ortadan kaldırılması beklenmekte. Esnaf kısıtlamalar nedeni ile çok büyük zarara uğramış, ne yapacağını bilemez hale gelmişti. Kısıtlamaların kaldırılması ile alakalı olarak büyük bir sevince sahip oldukları gözlemlenmekte.