Eşkiya Dünyaya Hükümdar'da Deprem! Başrol Oyuncusu Resmen Ayrılıyor

Eşkiya Dünyaya Hükümdar'da Deprem! Başrol Oyuncusu Resmen Ayrılıyor

ATV ekranlarının sevilen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde büyük veda yaşanıyor. ATV’nin reyting rekorları kıran Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde şok bir veda yaşandı. Ceylan karakterine hayat veren Sanem Çelik Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine veda edecek.

A+A-

ATV’nin sevilen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Yayınlandığı her bölümü ile izleyeceği ekranı kilitlemeyi başaran dizi herkesi şok edecek bir karar aldı. Ceylan karakterine hayat veren Sanem Çelik diziden ayrılma kararı aldı.

1975 tarihinde İstanbul'da doğan Sanem Çelik, Erenköy ilkokulunu bitirdi. İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuvarı kazanan Sanem Çelik, ön lisansını İstanbul'da tamamladıktan sonra konservatuar alanında Haldun Dormen ve Yıldız Kenter'in öğrencisi oldu. Televizyon dünyasına Yaban adlı film ile atılan Çelik, 1997 yılında Kara Melek adlı dizide rol aldı. Rol aldığı Kara Melek adlı dizi Sanem Çelik için bir dönüm noktası oldu.

Sanem Çelik; En İyi Kadın Oyuncu Ödülü!

Sanem Çelik; en iyi kadın oyuncu ödülü! 2000 yılında ise animasyon filmlerini seslendirmeye başladı. Başarılı oyunca animasyon filmi dışında reklam filmlerinde de oynadı. Ardından sinema filmlerine yönelen başarılı oyuncu Sanem Çelik ‘Filler ve Çimen’ adlı bir proje ile Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü.

Bunun dışında Haluk Bilginer ile ‘Hititler’ adlı dizide rol aldı. 2005 yılında ise ‘Aliye’ adlı projede yer alan Sanem Çelik, ATV ekranlarında boy gösterdi. İlhan Şeşen, Nejat İşler ve Halit Ergenç gibi zengin bir kadroya sahip olan ‘Aliye’ adlı dizi izleyici tarafından yoğun ilgi gördü.

eskiydunyaya-hukumdar-olmaz.jpg

Oyunculuğa bir süre ara veren Sanem Çelik ‘Ayın Karanlık Yüzü’ adlı proje ile tekrar hayranları ile buluştu. Sinema filmi olan ‘Ayın Karanlık Yüzü’ Mehmet Ali Alabora ve Ali Poyrazoğlu ile baş rol alan Sanem Çelik, Aliye dizisini bitirdikten sonra Amerika'nın Los Angeles şehrine gitti.

2013 yılında tekrar Türkiye'ye dönerek ‘Behzat Ç. Ankara Yanıyor’ adlı sinema filminde rol aldı. Şu an ise ATV ekranlarının sevilen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi rol alan Sanem Çelik, diziden ayrılma kararı aldığını açıkladı.