Faizsiz Kredi ile Ev Sahibi Olunuyor! Kimler Faizsiz Konut Kredisi Çekebilecek?

Faizsiz Kredi ile Ev Sahibi Olunuyor! Kimler Faizsiz Konut Kredisi Çekebilecek?

Faizsiz kredi çekerek TOKİ üzerinden ev sahibi olabilirsiniz. Sıfır konut alarak TOKİ'den uygun fiyatlara ev almak oldukça kolay. Ziraat Bankası, sıfır faizli kredi veriyor. Peki SGK'dan alınan belge ile nasıl konut sahibi olunur? Kimler faizsiz kredi çekebilecek? İşte kredi çekme şartları ve çekilecek kredi miktarı...

A+A-

Faizsiz konut kredisi için pek çok kişi harekete geçti. Konut satın almak isteyen pek çok vatandaş düşük faizli kredi ararken karşılarına faizsiz kredi fırsatı çıktı. Peki sıfır faizli kredi ile ev satın almak mümkün mü? TOKİ aracılığıyla ev satın alabilir ve bunun için faiz ödemeyebilirsiniz. İşte TOKİ'nin sunduğu faizsiz krediye dair detaylar...

Faizsiz Kredi Kimlere Verilir?

TOKİ'den satın alacağınız evlerde Toplu Konut Fonu üzerinden kredi sağlanmaktadır. Ancak belirli kişiler bu krediden yararlanabilmektedir. Herhangi bir faiz ödemeksizin şehit aileleri, terör malulleri ve malullerle bağlantılı dul yetimler kredi çekebiliyor. Çekilecek kredinin kaç ay vade ile ödeneceği de merak edilmekte.

Faizsiz Konut Kredisi Başvurusu

Sıfır faizli konut kredisi için öncelikle SGK'ya müracaat etmelisiniz. Bu krediyi çekebileceğinize dair belgeyi aldıktan sonra Ziraat Bankası'na giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Değerlendirmede belgenin önceliği oldukça fazladır. Belgesiz gidenlerin sıfır faizli konut kredisi çekemeyeceğini belirtelim.

Ne Kadar Kredi Çekilebilir?

Çekilebilecek kredinin 2021 yılı esas alındığında 177 bin TL olduğu belirtilmiştir. Krediyi çekerken herhangi bir faizle karşılaşmazsınız. Yalnızca %1'lik masraf vardır ve onun haricinde faiz ödemesi yer almamaktadır.