Final Yapacak Olan Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Yapımcısından Açıklama Geldi

Final Yapacak Olan Uyanış Büyük Selçuklu Dizisi Yapımcısından Açıklama Geldi

Uyanış Büyük Selçuklu dizisi, bu sezonun en başarılı yapımları arasında yerini almakta,TRT1 ekranlarında izleyicileri ile olan ve pazartesi akşamları ekranlarda olan dizi, 34. bölüm ardından, geçen hafta sezon finali yaparak ekranlara ara verdi.

A+A-

Uyanış Büyük Selçuk'lu dizisinde yaşanan bu büyük değişim  sosyal medyada da eleştirilere sebep oldu.Dizi'nin oyuncu kadrosunun ise tamamen değişeceği söylenildi. Sultan Melikşah dönemini anlatan dizinin ilk sezonu büyük bir başarıya da adım attı.Dizinin toplamda 4 sezon yayınlanacak olduğu biliniyordu. Geri kalan 3 sezonda ise hikaye bambaşka olacak. Melikşah döneminin gerisine gidecek olan dizide bu sefer Sultan Alparslan dönemi ekranlarda yerini alacak ve dizinin sonraki üç sezonu da bu hikayeyle devam edeceği söylendi. Yeni sezonda dizinin başrol oyuncusu da Barış Arduç olacak. Eski kadrodan sadece Mehmet Özgür dizide kalacak diğer bütün oyuncular diziden ayrılacak.

Açıklama geldi

Uyanış Büyük Selçuklu'nun büyük değişimi sonrası sosyal medyada kötü niyetli yorumlar havada uçtu. Dizi yapımcısı Emre Konuk tartışmalarla ilgili paylaşım yaptı:Dizi kurulduğu günden bugüne yönetim anlayışında istişare kültürünü yaşatmış, izleyicilerin tamamının fikrini alarak adil ve demokratik kararlar almıştır. Yaptığı işler ile alakalı  konvansiyonel, dijital ve sosyal medyada çıkan bütün yazılı ve sözlü eleştirileri saygı çerçevesinde kabul etmiştir.