Halkbank’tan Süper Düşük Faizli Kredi!

Halkbank’tan Süper Düşük Faizli Kredi!

Bilindiği üzere ülkemizde korona virüs süreciyle birlikte turizm sektörü durma noktasına gelmişti. Bu kapsamda özellikle seyahat acente firmaları zor durumdaydı. Halkbank önemli bir fırsatı sunarak; seyahat acentesi firmalarına katkıda bulunuyor! Bankanın Seyahat Acenteler Birliğiyle yaptığı anlaşmanın da ayrıntıları netleşmeye başladı. İşte detaylar!

A+A-

Halkbank seyahat acentelerine 6 sonra ödenebilecek şekilde 100 bin liraya kadar kredi fırsatı sunacak. Üstelik bu kredilerin geri ödemesi de 36 ay vadeyle yapılabilecek. Bu fırsat zor durumda olan seyahat acente firmaları için imdat simidi görevi üstlenecek. Böylece bu firmaların da acil nakit ihtiyacının etkili bir şekilde karşılanması da hedefleniyor. Bu anlaşma Halkbank ile TÜRSAB arasında imzalanan süper düşük faiz olanağı sunan bir kredi anlaşması olarak dikkatleri üzerine çekiyor!

Halkbank Ticari Kredileri Artacak!

Öte yandan Halkbank yönetiminden yapılan açıklamaya göre Halkbank ticari kredilerde bir artışa giderek, firmaları desteklemeye devam edecek. TURSAB ile yapılan anlaşma sonrasında konuşan banka yetkilisine göre Halkbank; esnaflara destek olmaya devam edecek. Böylece turizm sektörünün yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelmesinin amaçlandığı da ifade edildi.

Halkbank ile yapılan anlaşma sonrasında açıklamada bulunan TURSAB yetkilisi de ilk önce kredi miktarının 75 bin olarak belirlendiği ancak daha sonraki süreçte bu kredi miktarının 100 bin liraya arttırıldığını ifade etti. Halkbank’a teşekkürlerini ileten TURSAB yetkilisi, aşılama sonrasında turizmin de hızlanacağını vurguladı!