Huawei’nin Yeni İşletim Sistemi Gündeme Bomba Gibi Düştü! Şimdiden Milyonlarca Kullanıcıya Ulaştı…

Huawei’nin Yeni İşletim Sistemi Gündeme Bomba Gibi Düştü! Şimdiden Milyonlarca Kullanıcıya Ulaştı…

Çinli Teknoloji markası Huawei yine adından söz ettirdi. Android işlemciye alternatif olarak sunulan yeni işletim sistemi kısa bir sürede rekor kullanıcı sayısına ulaştı. Birçok kişinin ön yargı ile yaklaştığı yeni işletim sistemi Android’i geçecek gibi duruyor. Yeni işleyim sistemi merak edilirken birçok Huawei kullanıcısı hangi modellerin yeni işletim sistemine dahil edileceği merak konusu oldu.

A+A-

Huawei, HarmonyOS 2 adındaki yeni işletim sistemini 2 Haziran 2021 tarihinden itibaren dağıtmaya başladı. Android’den farklı olan işletim sistemi birçok Google kullanıcısını eleştiri noktası oldu. Yeni işletim sisteminin eksikleri olduğu yönünde açıklamalar yapıldı. Bu açıklamalara rağmen işletim sistemini piyasaya süren Huawei büyük başarı elde etti.

Huawei’nin Yeni İşletim Sistemi HarmonyOS 2…

Büyük ilgi gören işletim sistemi kısa bir sürede 25 milyon insana ulaştı. Bu ilgiden memnun olan Huawei hangi cihazların yükseltileceği konusunda da açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Huawei Mate 40 serisi gibi amiral gemisi modelleri hariç diğer modeller yükseltmeye dahil edildi. Huawei Mate 9 gibi en eski sürümlerin bile dahil edildiği yükseltme Huawei’nin en geniş kapsamda yaptığı yükseltme olarak tarihe geçiyor.

Huawei Hangi Cihazları Yükseltecek…

Şimdiye kadar 69 modelde yükseltme işlemi gerçekleştirildi. Yapılan resmi açıklamaya göre 2021’in üçüncü çeyreğinde Huawei Mate Xs, Mate 20 serisi, Nova 6/7/8 serisi ve Huawei MatePad cihazları da dahil edilecek. Dördüncü çeyrekte ise Huawei Smart Screen V 2021 serisi, Huawei Smart Screen S serisi, Huawei Smart Screen X65, Mate 20 X serisi, P30 serisi, Mate X, Huawei Enjoy 20 serisi, Huawei Maimang 9, Huawei Tablet M6, Huawei Enjoy Tablet 2 cihazlarının yükseltilmesi planlanıyor.

Etiketler :