İbrahim Tatlıses O Şarkıyı İzinsiz Kullandı Mahkemelik Oldu

İbrahim Tatlıses O Şarkıyı İzinsiz Kullandı Mahkemelik Oldu

İbrahim Tatlıses, zamane şarkıları ve şu anki sunumunu yaptığı İbo Show programı tarafından günümüzde birçok insan tarafından tanınmaktadır. İbo Show programı içerisinde yaşanan olaylardan sonra bu kez de çok farklı bir konu ile tekrar gündeme oturdu.

A+A-

 

İbrahim Tatlıses’in 2009 senesinde çıkardığı ‘’ Yağmurla Gelen Kadın ‘’ adlı albümde bulunan  ‘‘ Batan Gün Kana Benziyor ’’ adlı eser büyük sorunlar açtı. Necdet Rüştü Efe bu eserin gerçek sahibi olduğu bilinmektedir. Rüştü Efe’nin kızı olan Şirin Nisan Dengiz, bu eserden dolayı İbrahim Tatlıses’e dava açmıştır.

Nisan Dengiz, İdobay ve Tatlıses Müzik şirketine yaklaşık 21 liralık tazminat davasında bulunduğunu ifade etti. Nisan Dengiz, babasının yazmış olduğu ‘’ Batan Gün Kana Benziyor ‘’ adlı eserin haberleri olmadan izinsiz bir şekilde kullanıldığını da belirtmiştir. Bu eser İdobay ve Tatlıse müzik tarafından Youtube ve benzeri platformlarda hala daha kullanıldığını  ifade etti.

Nisan Dengiz’in avukatı iki taraf arasındaki görüşmelerde ortak bir anlaşma sağlanamadığını belirtti.

Tatlıses ailesinden konu ile alakalı herhangi bir açıklama gelmedi.

Nisan Dengiz Kimdir?

Nisan Dengiz, Necdet Rüştü Efe’nin kızı olması ile birlikte tek miras sahibi çocuğudur. Herhangi bir kardeşi olmadığından İbrahim Tatlıses ile olan davasında tek başına hakkını savunmaya çalışmıştır.

Babasının eserini izinsiz bir şekilde kullanan İbrahim Tatlıses’e dava açtığı bilinmektedir. Ancak dava konusunda ortadaki tek netlik İbrahim Tatlıses ve ailesinden henüz bir resmi açıklama gelmemesidir.