iPhone 13’ün Birbirinden Özel Yeni Özellikleri

iPhone 13’ün Birbirinden Özel Yeni Özellikleri

Apple yeni akıllı telefonunu satışa çıkartmaya hazırlanırken akıllı telefon hakkında da bir çok teknoloji sitesinde sızıntılar gerçekleşti.

A+A-

Telefon hakkında bir çok bilgiye yer veren ünlü teknoloji siteleri 2021 serisi yeni telefonların bu sızıntılara maruz kalmasına karşın hiçbir şekilde engel olamayan Apple, yeni güvenlik önlemleri alabilir.

İlk sızıntıyı; ‘’Max Weinbach’’ yaptı. Akıllı telefon Dünya’sının en büyük ve en gelişmiş haber sitesi olan Max Weinbach, iPhone 13 hakkında hiçbir yerde yer almayan muhteşem bir haber yayınladı. Söylenenlere göre iPhone 13 veya diğer adıyla iPhone 12S, Android’e benzer özellikler ile karşımıza çıkacak.

Parmak İzi Sensörü Ekrana Gömülüyor!

Android’e yer alan ‘’Her zaman açık ekran’’ yani İngilizce adıyla ‘’Always On Display’’ özelliği yeni iPhone 13 ile birlikte gelecek gibi görünüyor. Yapılan sızıntı haberine göre bu özelliğin iPhone 13’lerde bulunacağı bilgisi yer almakta.

Apple’ın almış olduğu diğer bir radikal karar ise parmak izi sensörünü tamamen ekrana taşıması olacak gibi görünüyor. iPhone 13’lerde parmak izi sensörünü ekrana taşımaya karar veren Apple, parmak izlerinizin 3 boyutlu görüntüsünü çıkartıyor ve bu sayede daha güvenilir bir akıllı telefon haline gelmiş oluyor telefonlarınız. Bilindiği üzere Touch ID’de kapasitif sensörler bulunmakta. Yeni parmak izi sensörü ile birlikte bu kapasitif özellik hibrit kapasitif özelliğe dönebilir. Sadece iPad’lerde bulunan 120 Hz. Özelliği ise yine iPhone 13’lerle birlikte bizlere sunulabilir. İlerleyen günlerde Apple’ın yapacağı yeni açıklamaları takip ediyor olacağız.