İŞKUR 35.000 Personel Alımı İçin Başvuru Ekranlarını Açtı! Başvuru Şartları ve Detaylar

İŞKUR 35.000 Personel Alımı İçin Başvuru Ekranlarını Açtı! Başvuru Şartları ve Detaylar

İŞKUR'un işbaşı eğitim programları ile meslek sahibi olma ve günlük harçlık kazanma fırsatını yakalayın! Günlük 438,55 TL öğrenci, 328,91 TL öğrenci kıstığı ile aylık 13.156 TL kazanın. Başvurularınızı İŞKUR e-şube veya İl müdürlüklerinden kolayca yapın. Geleceğin mesleklerinde uzmanlaşın!

A+A-

İŞKUR'un işbaşı eğitim programları, işsiz vatandaşlara meslek sahibi olma ve günlük cep harçlığı kazanma fırsatı sunuyor. Katılımcılara, günlük 438,55 TL (öğrenci) ve 328,91 TL (öğrenci kıst) işsizlik ödeneği sağlanıyor. Böylece aylık ortalama 13.156 TL kazanç elde ediliyor.

personel-001.jpg

Başvuru Şartları:

İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak

15 yaşını doldurmuş olmak

İşverenin akrabası veya eşi olmamak

Emekli olmamak

Program düzenlenecek işyerinde sigortalı olarak çalışmamak

Programa katılmama yönünden yatırım uygulanmıyor olmak

Aynı meslekte düzenlenen kurs ve programı tamamlanmamış olmak

Eğitim Süresi:

Program, haftada 6 günü aşmamak kaydıyla günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere haftalık 45 saati geçmeyecek şekilde planlanır. İmalat ve bilişim sektörlerinde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise 3 aydır.

personell-003.jpg

Geleceğin Meslekleri:

Siber güvenlik, Bulut Bilişim, oyun geliştirme uzmanı, ve kodlama gibi çağın ve geleceğin mesleklerinde düzenlenen işbaşı eğitim programlarına katılan 18-29 yaş arası gençler için program süresi en fazla 9 ay olarak belirlenmiştir.

Başvuru İşlemleri:

Başvurular, tüm vatandaşlar için 81 ildeki çalışma ve İŞKUR İl müdürlükleri ile hizmet merkezlerinden veya İŞKUR e-şube üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

personell-027.jpg

İŞKUR işbaşı eğitim programları, işsizlikle mücadelede etkili bir adım olup, meslek edinmek isteyenlere güçlü bir destek sağlamaktadır. Başvurularınızı yaparak hem meslek sahibi olun, hem de harçlık kazanma şansını yakalayın!