İŞKUR Bu Kez Yüzleri Güldürdü! 3750 TL'ye Kadar Destek Geliyor..

İŞKUR Bu Kez Yüzleri Güldürdü! 3750 TL'ye Kadar Destek Geliyor..

İŞKUR bu kez anne çalışanlarımızın yüzünü güldürmeye hazırlanıyor. Doğum gibi sebeplerle işine ara vermek ya da yarı zamanlı çalışmak zorunda kalan annelerimize büyük tutarlarda destek ücretleri geliyor. İşte yeni destek fırsatının detayları...

A+A-

İŞKUR'dan yeni müjdeler gelmeye devam ediyor. Ülkemizde kadın çalışanlarımızı doğum sonrası çalıştıkları yerden epey bir zaman için doğum izni alabiliyorlar. Doğum izni alan kadın çalışanlarımızın çoğunun bilmediği bir şey var o da doğum izni esnasında yarı zamanlı çalışabildikleri. İsterseniz izindeyken yarı zamanlı çalışıp, maddi gelir sağlamaya devam edebilirsiniz.

İŞKUR'dan doğum izni alan kadın vatandaşlarımıza müjdeli haber!

Son gelen bilgilere göre kadın çalışanlarımız  çocuk sayısına göre farklı gün sayısına göre izin alabiliyorlar. Bu rakamlar birinci çocuk için 60, ikinci çocukta 120 ve üçüncü çocukta da 180 gün olarak belirleniyor. Kadın çalışanlar doğum izni esnasında yarı zamanlı çalışabilir ve sonrasında İŞKUR'dan 3 bin 550 liraya, hatta çalışma gününe göre 7 bin 100 liraya kadar maddi bir destek alabiliyor.

Etiketler : , ,