İŞKUR Farklı Şehirlerden İş Alımına Başladı! İŞKUR Lise Mezunu Şartı Aramıyor!

İŞKUR Farklı Şehirlerden İş Alımına Başladı! İŞKUR Lise Mezunu Şartı Aramıyor!

İŞKUR, TYP ile pek çok kişiye iş veriyor. Personel alımları devlet kurumları çerçevesinde gerçekleşecek. Peki İŞKUR iş ilanına nasıl başvurulur? İş başvuru şartlarıyla beraber lise mezunu şartı aranmamakta. Pek çok kişinin işe alınacağı belirtildi. İş ilanı hangi şehirler için geçerli?

A+A-

İŞKUR, Toplum Yararına Programa kapsamında 1000'i aşkın kişiyi işe alacak. Personel alımları pek çok şehirden gerçekleştirilecek. Bu nedenle meslek kolunun yanı sıra şehirlerin de öneme sahip olduğu belirtiliyor. İŞKUR TYP iş başvurusu nasıl yapılır? Bu konu hakkında da çok fazla soru soruluyor. Yapacağınız başvurularda farklı şehirler de seçebileceksiniz. İŞKUR TYP hangi meslekleri kapsamakta?

İŞKUR TYP Personel Alımları

İŞKUR, çeşitli kuruluşlar için çevre temizliği ve onarımı pozisyonunda alımlar gerçekleştirecek. Toplamda 1450 kişinin alınması bekleniyor. Hangi şehirlerde alımların yapılacağı da belli oldu.

İş Alımı Hangi Şehirlerde?

İŞKUR'un yapacağı alımlar İstanbul, Mersin,  Adıyaman, Afyonkarahisar, Bartın, Burdur, Çankırı, Denizli, Kırşehir, Tokat ve Uşak şehirler için geçerlidir. Başvuruda bulunmak için gerekli şartlar ise;

  • İŞKUR'a kaydolmak
  • 18 yaş ve üstü olmak
  • Hiçbir şekilde emeklilik olmaması
  • Örgün veya ikinci öğretim öğrencisi olmamak
  • Haneye düşen gelirin asgari ücretin 1,5 katından düşük veya bu kata eşit olması.

İş Başvurusu Nasıl Yapılır

Toplum Yararına Program için başvuru yaparken İŞKUR'un resmi sitesine girmelisiniz. İkametgahınızın olduğu il ve çevre illere başvuruda bulunabilirsiniz. Bu sayede seçim hakkınız daha fazla oluyor. Başvuruları internet sitesi üzerinden gerçekleştireceksiniz.