İŞKUR TYP ile Yeni İş Fırsatları! İŞKUR 1453 Personel Alımı Yapacağını Duyurdu

İŞKUR TYP ile Yeni İş Fırsatları! İŞKUR 1453 Personel Alımı Yapacağını Duyurdu

İŞKUR, Toplum Yararına Program için yeni personeller alıyor. İş alımı yapacak olan İŞKUR'un hangi şehirlerde faaliyet göstereceği de açıklandı. 1453 personel alımı için gerekli şartlar nelerdir? İŞKUR üzerinden yüksek maaşlı iş sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gerekenlerden ve başvuru yöntemlerinden bahsedeceğiz.

A+A-

İŞKUR TYP neticesinde 1453 kişinin işe alımına karar verildi. Başvuru yapacak kişilerin hangi şehirler adına başvuru yapabileceği ve çalışmak için gerekli olan şartlar açıklandı. Pek çok şehirden alımlar yapılacak. Böylelikle çeşitliliğin sağlanması hedefleniyor. Toplum Yararına Program çerçevesinde pek çok kişi istihdam edilmekte. Çevre işlerinin yanı sıra onarım ve temizlik alanlarında da çalışanlar aranıyor. Buna göre başvuru sayıları da artmakta.

İŞKUR Personel Alımı Şartları

Personel alımında öncelikli olarak 18 yaş üstü olmalısınız. Emekli olmamanız gerekiyor. Devletten herhangi bir aylık ödeme almamak. Bunun yanı sıra başvuru yapacağınız şehrin size yakın olması gerekiyor. Çevre illerde olmaması durumunda başvurularınız sayılmayacaktır. Bu tip şartlara başlıca dikkat etmelisiniz. Ancak detaylı şartlar için İŞKUR'u ziyaret etmenizde fayda var.

İŞKUR TYP İlanlarına Başvuru

İŞKUR'un iş ilanlarının yanı sıra TYP'ye özel ilanlara nasıl başvuru yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden başvurularınızı kolayca gerçekleştirebileceksiniz. Şehir seçimi yaparken çevre il veya bulunduğunuz şehri seçmeyi unutmayın.