İşte 2020 Yılının En Çok Satan Bilgisayar Markaları!

İşte 2020 Yılının En Çok Satan Bilgisayar Markaları!

2020 yılı bilgisayar markaları açısından zorlu bir süreçti. Özellikle yılın ilk çeyreğinde bilgisayar satışlarında sert düşüşler de yaşanılmıştı. Ancak 2020 yılının sonlarına doğru bilgisayar satışlarında da bir toparlanma yaşanıldı. Bu kapsamda 2020 yılının en çok satan bilgisayar markaları da merak edilmeye başlandı.

A+A-

Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşmasına paralel olarak dünya çapında bilgisayar satışlarında da farklılıkla yaşanmaya başlandı. Akıllı telefonların yaygınlaşmasının bilgisayar satışını da olumsuz etkilediğini rahatlıkla ifade edebiliriz! Bu noktada yaşanılan korona virüs süreci de bilgisayar satışlarında olumsuzluğa neden oldu. 2020 yılının ilk çeyreğinde bilgisayar satışının global pazarda yüzde 12.3 oranında bir azalmayla karşı karşıya kaldığı ifade ediliyor.

Bilgisayar Satışı 2. Çeyrekte Arttı!
Bir araştırma firmasının yapmış olduğu araştırmaya göre; bilgisayar satışında 2020 yılının ikinci çeyreğinde %2.8 oranında artış yaşanıldı. Global çapta 65 milyon bilgisayarın satıldığı da tespit edildi. 2020 yılının ikinci çeyreğinde satışı yapılan net bilgisayar sayısının 64 milyon 800 bin bilgisayar satıldı. Bu bilgisayarların hem masaüstü hem de dizüstü bilgisayarlardan oluştuğu da ifade edildi.


Öte yandan yapılan bilgisayar satışının büyük bölümünün Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde gerçekleştiği de ifade edildi. Yine Afrika bölgesinde de bilgisayar satışında bir artış yaşanıldığı da açıklandı. 
LENOVO En Çok Satan Marka Oldu!


Yapılan araştırmaya göre 2020 yılının ikinci çeyreğinde en fazla satışı yapılan bilgisayar markasın LENOVO olduğu ifade ediliyor. LENOVO markasını; HP markası izledi. Daha sonrası sırasıyla; DELL, Apple markası da en çok satılan bilgisayar markaları arasında yer aldı!

Etiketler : ,